K přemnožení mravenců na zahradě dochází ve chvíli, kdy je počasí vlhké a teplé. Mravenci shánějí potravu pro sebe a larvy takřka kdekoliv – i proto najdete okousané květní pupeny ovocných stromů i keřů, listy mohou žloutnout a kroutit se. Plody budou zakrnělé, pokud rostliny vůbec vykvetou. Mravenci dále roznášejí houbové choroby a chrání škůdce, jako jsou larvy a puklice.

Mravenci Mravenci Autor: shutterstock.com

Kde je najdete?

Předtím, než se pustíte s mravenci do boje, je nutné zjistit, kde všude se pohybují. Prostředky je nutné aplikovat nejen do hnízd, ale i na cestičky a tam, kudy se dostávají do domu či skleníku.

Použijte vodu

S mravenci můžete zkusit bojovat s vodou. Mraveniště zalijte horkou vodou, případně vodou s jarem. Ve vodě můžete vylouhovat česnek nebo kopřivy (ideálně dva dny), poté mraveniště prolijte.

Čtěte také

Ratatouille

Čtěte také

Připravte si luxusní ratatouille jako z pohádky

Vyzkoušejte koření

Mravence můžete vyhnat také za pomoci některých druhů aromatického koření. Vyzkoušejte rozemletý hřebíček, skořici, jalovec, pepř. Fungovat může také suchá sedlina z kávy, sušený česnek, ale i cibule.

Které bylinky můžete vyzkoušet?

Kromě toho, že aromatické bylinky vyženou mravence, budete z nich mít užitek v kuchyni. Zkuste mátu, petržel, bazalku, kopr, levanduli či pelyněk. Dobře funguje i cibule s česnekem v záhonu, nejen v sušené formě.

NÁŠ TIP: V boji proti mravencům vám může pomoci také roztok vody a octa v poměru 1:1.

Zdroj: ireceptar.cz