Podzim je obdobím, kdy se naše krajina mění v mozaiku barev a stromy se oblékají do zlatavých a červených šatů. Proč bychom svým domům neposkytli něco podobného?

A tady vstupuje na scénu zelená střecha. Nejen že vypadá skvěle a přináší kus přírody přímo k vám, ale také má úžasné izolační vlastnosti, které oceníte zejména v chladnějších měsících.

Stavba zelené střechy. Co a jak?

Zdroj: Youtube

Estetické hody pro oči

Zelená střecha může proměnit váš dům v moderní architektonický skvost. Můžete si vybrat z různých rostlin, květin a trav, které vám pomohou vytvořit střechu přesně podle vašich představ.

Je to jako mít vlastní zahrádku přímo nad hlavou! Navíc, když se ráno probudíte a podíváte se z okna na svou zelenou střechu, pocítíte klid a spojení s přírodou.

Izolace jako bonus

Nechme stranou estetiku. Praktičnost zelené střechy je neoddiskutovatelná. Díky svým izolačním vlastnostem může zelená střecha udržet teplo uvnitř vašeho domu během chladných podzimních a zimních nocí. To znamená, že budete šetřit na vytápění a zároveň snížíte svou uhlíkovou stopu.

Zelená střecha a udržitelnost

Abychom nezapomněli, zelená střecha je také výborným krokem směrem k ekologičtějšímu životnímu stylu. Pomáhá v boji proti urbanismu, vytváří domov pro místní faunu a zlepšuje kvalitu vzduchu ve městě. Takže když si vyberete zelenou střechu, nepomáháte jen sobě a svému domu, ale i planetě.

Zdroj: greenroofs.com, architecturaldigest.com