Ovocné stromy se vám bohatě odmění, pokud jim dáte trochu pozornosti a péče. A jelikož je zima ještě daleko, máme čas se připravit. V tomto článku vám nabídneme pár tipů, jak stromy připravit na zimní nástrahy už teď v září a jak je udržet v bezpečí před škůdci, kteří si nikdy neberou dovolenou. Tak jdeme na to!

Tohle prostě musíte vysadit v září!

Zdroj: Youtube

Království mrazu a ledu

Ačkoliv v zimě může být sníh romantický, pro vaše ovocné stromy to není žádná pohádka. Pokud je však na zimu připravíte, mohou i tu nejchladnější sezónu přežít. Září je ideální doba na nákup kvalitních mrazových plachet a zabezpečovacích systémů, které pak jednoduše nainstalujete, když se teploty začnou propadat. A tip na závěr: raději nezalévejte stromy těsně před příchodem mrazu, aby nedošlo ke vzniku ledových krust.

Září – měsíc preventivní péče

Září je pro zahrádkáře ideálním měsícem pro přihnojení a kontrolu kořenového systému ovocných stromů. Jaké kroky byste neměli opomenout?

Přihnojení jako základ: Dobře zvolené hnojivo dodá stromům nezbytné živiny pro boj s mrazem a škůdci. Pročtěte si návod na dávkování a zvolte hnojivo s dlouhodobým účinkem. Pečlivá kontrola kořenů: Kvalita kořenového systému ovlivňuje celkové zdraví stromu. Zkontrolujte kořeny a v případě problémů nečekejte a jednejte. Případně vyhledejte odbornou pomoc.

Nezapomeňte také na dodatečnou výživu v podobě mikroelementů. Může se jednat o různé druhy minerálů, vitaminů nebo aminokyselin, které stromy potřebují pro svůj zdravý vývoj. Tyto látky nejenže podporují růst a odolnost stromu, ale také mu dodávají energii potřebnou pro boj s nepříznivými podmínkami.

Zdroj: gardenersworld.com, thespruce.com