Francouzskému konglomerátu Bouygues stoupl v prvních devíti měsících letošního roku zisk o osm procent. Výsledky podpořily hlavně telekomunikační a televizní divize, které vyvážily slabý výkon stavební divize a divizí stavby silnic a úpravy vod. Provozní zisk v období leden až září stoupl na 957 milionů eur z loňských 884 milionů eur.

Analytici dotazovaní agenturou Reuters očekávali v průměru zisk 945 milionů eur. Tržby společnosti však klesly o 3,9 procenta na 16,06 miliardy eur. Čistý zisk se prudce snížil na 341 milionů eur z loňských 632 milionů eur. Za propadem stál hlavně prodej divize ropných služeb Bouygues Offshore.

Bouygues má širokou škálu aktivit. Kromě stavebnictví provozuje také třetího největšího mobilního operátora v zemi, největší soukromou televizní síť ve Francii a aktivní je i v oblasti komunálních služeb. Provozní zisk Bouygues Telecom stoupl o 26 procenta a zisk televizní stanice TF1 se zvýšil o 16 procent. K poklesu však došlo ve stavební divizi Bouygues Construction, divizi staveb silnic Colas a divizi úpravy vod Saur, napsala agentura Reuters. -čtk-