Stručný souhrn z článku:

  • Domácí zvířata jako hlodavci, ptáci a ryby nepotřebují speciální záchody, zatímco pro kočky a psy se používají různé nádoby a steliva.
  • Doggy Bathroom je úspěšný domácí záchod pro psy, který byl představen na SuperZoo Expo v Las Vegas a je dostupný v několika barevných variantách.
  • Pro majitele velkých psů zatím podobné řešení neexistuje.

Tento souhrn byl vytvořen pomocí AI a je kontrolován redakcí.

Záchodů pro domácí zvířata je celá řada. Malí hlodavci, ptáci ani rybičky ke svému vyprazdňování moc speciálních podmínek nepotřebují. Pro kočky v domácnosti se používají různé nádoby s podložkami nebo stelivem. U psů se tolerují domácí záchody spíše ve štěněcím období nebo při nějakých zdravotních problémech.

Představení Doggy Bathroom:

Zdroj: Youtube

Vycházky jsou lepší

Zvířata pro vykonání své potřeby potřebují určitý rituál, a když si zvyknou chodit ven (procházky se psem jsou skvělou relaxací pro psa i jeho majitele), moc se jim na domácí záchod chtít nebude.

Výjimkou jsou dny, kdy počasí vycházkám moc nepřeje a do deště, sněhu nebo na led se vašemu čtyřnohému kamarádovi ani vám zrovna nechce. V potaz můžeme brát i různá zdravotní omezení, při kterých se váš chlupáč sotva dobelhá ke dveřím. V takových případech možná oceníte, že existují velmi povedená řešení v podobě záchodů pro psy a fenky.

Záchod pro psa i fenku

Jedním z nejúspěšnějších je Doggy Bathroom. Výrobce oznámil svoje řešení domácího záchodu pro psy na výstavě SuperZoo Expo Las Vegas 2018, pokračoval kampaní na Kickstarteru v roce 2019 a navázal rozšířením modelů v roce 2021.

Zdroj: Youtube

Od tohoto roku jsou na jeho stránkách a u prodejců k dispozici záchody pro psy menších i středních plemen. Seženete je ve čtyřech barevných provedeních spodní části a s tmavšími rohožkami.

Umění na záchodě

Nejnovějším počinem výrobce těchto záchodů je speciální edice Doggy Bathroom x Keith Haring Collection z letošního roku 2023. Přidává nové barvy (červená, černá a bílá) a jejich povedené grafické kombinace na rohožkách. Původní varianty jsou stále v prodeji a můžete se na ně podívat ve fotogalerii.

V našich obchodech jsem Doggy Bathroom zatím nezahlédl, v zahraničí jej můžete koupit a nechat si ho třeba poslat. Ceny se pohybují kolem 189 dolarů u základní varianty a 199 dolarů u kolekce Keith Haring (v přepočtu kolem 4 400 až 4 600 korun). Samostatné stylové podložky jsou nabízeny za 19 až 39 dolarů (od cca 450 do 900 Kč). Pro někoho je to hodně, pro jiného málo.

V českých obchodech se ceny psích toalet pohybují mezi 600 až 1000 Kč (podložkové) nebo chovatelé psů užívají magnetické držáky na stěny a přichycují jimi savé podložky. Magnety stojí kolem 250 až 300 korun.

Smutnější zpráva na závěr: Patříte-li k majitelům velkých psů (německý ovčák, německá doga, bernardýn, bernský salašnický, leonberger a podobně), pak si na podobné řešení zřejmě ještě nějakou dobu počkáte. Možná proto, že půlkilové bobky a několik deci moči najednou se uklízí a vsakuje mnohem hůř.

Zdroj: Dům & Zahrada, Doggy Bathroom, V2Com newswire