Jablečný ocet

Jablečný ocet jako zázračný lék

Ocet má doma každý. Věděli jste ale, že jich existuje celá řada a některé jsou dokonce zdraví velmi prospěšné? Třeba o jablečném octu se dá hovořit skoro jako o zázraku. Vyléčí nejeden neduh.

Prsa, kraul a znak. Pozor na nejčastější chyby

Minulý týden jsme avizovali, že vás upozorníme na nejčastější plavecké chyby, tak tady je máte. Třeba vám pomůžou k tomu, abyste se konečně naučili plavat správně.

peřina - jakou?

Peří, nebo duté vlákno?

Spát jako v bavlnce? To je sen! Dopomůže vám k tomu správná přikrývka. Která to ale je?

Sekačka struna

Hranatou, nebo kulatou strunu do křovinořezu?

Strun najdete v obchodech neuvěřitelné množství. Kulaté, hranaté, šestihranné, vyztužené a tak dále. Jen málokdo dokáže vybrat správně.

Jak oloupat potraviny

Triky, díky kterým oloupete potraviny snadno a rychle

Loupání patří mezi nejméně oblíbené kuchyňské činnosti. Přitom to jde díky nejrůznějším osvědčeným fíglům často velmi snadno. Pojďme se na ně podívat.

Slepice čím nekrmit

Čím nekrmit slepice

Říká se, že slepice sní všechno. Není to tak úplně pravda. Jsou potraviny, které jim rozhodně nedávejte. Mohli byste jim zadělat na zdravotní problémy. O jaké suroviny jde?

klíště ochrana

Ochrana před klíšťaty pomocí octa

Sezóna je v plném proudu. Věděli jste, že si můžete v pohodlí domova vyrobit repelent, který vás před klíšťaty spolehlivě ochrání? Stačí vám k tomu pár základních ingrediencí.

Pes v létě

Co dělat, když se pes v létě přehřeje

V létě se může našim čtyřnohým kamarádům stát, že se snadno přehřejí. Jak ale rozeznat, že se jedná o těžší nebo mírnější formy přehřátí? Víte také, jak psovi od přehřátí pomoci? Níže najdete odpovědi.

Piña Colada

Piña Colada – perla Karibiku, kterou si snadno připravíte i doma

Máte chuť na krémový koktejl, kterému nebude chybět sametová pěna? Na kombinaci sladkosti ananasu a jemnosti kokosu? Pak si připravte Piña Coladu! Tu si můžete dopřát i doma. Její příprava je totiž extrémně jednoduchá.

Mátový džem

Udělejte si vynikající a zdravý mátový sirup

Máta roste jak divoká. Má v oblibě utlačovat i jiné rostlinky na zahradě. Co s ní? Víte, že má plno skvělých vlastností, kterými podpoří vaše trávení, a že se z ní dá udělat třeba chutný sirup?

Pravý med

Jak poznat pravý včelí med?

Na trhu je plno různých značek rozličných druhů medů. Jak ale poznat ten skutečně kvalitní a nekoupit si domů předraženou nekvalitní směsku? Přečtěte si náš návod.

Dva dokonalé tataráky. Jeden z masa, druhý ze zeleniny

Když ho milujete, není co řešit. Vtip dobře připraveného tataráku tkví v kvalitním mase, jeho přípravě, rozumném množství ochucovadel a vychlazení. Nebo zkusíte bezmasou variantu?

pečené brambory

Potraviny ničící cholesterol

Jaké potraviny je vhodné zařadit, abyste si snížili cholesterol?

Bršlice

Bršlice je šílený plevel, ale i zázračný lék

Říká vám něco bršlice? Jedná se o vytrvalou a velmi vitální bylinu. Je to divoký plevel, ale i rostlina s blahodárnými účinky. Roste hojně a najdete ji všude. Proč byste si čas od času měli dopřát čaj z bršlice?

Citrony zmrazení

Když zamrazíte citrony, dostanete ještě větší vitaminové bomby

Citron je velmi zdravý, protože obsahuje velké množství vitaminu C. Napadlo vás někdy, že ho můžete zkusit zamrazit? A víte, že tím ještě znásobíte jeho výživovou hodnotu?

Popcorn hubnutí

Potraviny, kterých se přejíte, ale neztloustnete

Jíst a nepřibrat? Jde to! Musíte ale najít ty správné potraviny. Třeba ty bohaté na vlákninu a s malým množstvím kalorií. Které to jsou?

Češi si myslí, že umí plavat. Ale blbě

Plavání je bezvadná relaxace a také zdraví prospěšná záležitost, tedy když to skutečně umíte. Někdy si to lidé jen myslí, jak potvrdil aktuální průzkum projektu Rozplavme Česko. Co se z něj ještě můžete dozvědět? A jak to na vás sedí?

Lipový květ

Usušte si správně lipový květ

Lipový čaj je malý zázrak. Jen jeden šálek pomůže snížit horečku a bojovat proti infekci. Funguje jako podpora pocení v případě, že na vás něco „leze“, ale podpoří také imunitní systém, rozpustí hleny, harmonizuje trávicí systém a tak dále.

papírové utěrky

6 praktických tipů, jak v domácnosti využít papírové utěrky

Papírové utěrky mají více využití než jen k jednorázovému utírání. Máme pro vás pár tipů, díky kterým se budete na papírové utěrky dívat jinak. Jsou totiž praktičtější, než jste si možná mysleli.

Cestování se psem

Jak cestovat se psem? Je klec nejlepší řešení?

Minule jsme se podívali na bezpečné cesty se psem v autě v rámci postrojů a odděleného zavazadelníku. Teď se přesuneme k trochu sofistikovanějším systémům.

Vařené brambory

Geniální využití vody z brambor

Vařené brambory jsou opravdu oblíbená příloha. Věděli jste ale, že vodu, která vám po vaření zbyde, můžete ještě chytře využít? Tato voda obsahuje mnoho prospěšných látek, jako je vitamin C, fosfor, hořčík, zinek, vápník. Proto je dokonce škoda se jí...