Čokoládový festival v Plzni

Od pátku do neděle můžete v Plzni ochutnat výběrovou čokoládu, skvělé pralinky a lanýže, originální nápoje a nejrůznější druhy cukrovinek. Připraven je bohatý doprovodný program pro děti a také stánkový prodej.

Kdy: 9.-11. 2. 2024
Kde: Plzeň, OC Olympia
Vstupné: zdarma
Info: www.cokoladovy-festival.cz

Pokud nemůžete za čokoládovými specialitami přijet, připravte si je doma. Ve videu najdete recept na úžasné pralinky s ganache a slaným karamelem:

Zdroj: Youtube

Zimní futrování ve Žďáru nad Sázavou

V sobotu 10. února se bude na náměstí Republiky ve Žďáru nad Sázavou konat street foodový festival s názvem Zimní futrování. Těšit se můžete na desítky specialit z různých koutů světa a také živá hudební vystoupení.

Kdy: 10. 2. 2024 od 10:00 do 15:00
Kde: Žďár nad Sázavou, náměstí Republiky
Vstupné: zdarma
Info: www.cityevent.cz

Vepřové hody v Příbrami

Milovníci zabijačkových pochoutek by si měli naplánovat sobotní výlet do Příbrami, kde se budou v areálu Nový rybník konat vepřové hody. Ochutnáte prdelačku, jitrnice, jelita, tlačenku, zabijačkový guláš, škvarkové placky a spousty dalších dobrot. Počasí se bát nemusíte – připraveny budou vyhřívané stany.

Kdy: 10. 2. 2024 od 10:00 do 17:00
Kde: Příbram, areál Nový rybník
Vstupné: zdarma
Info: szm.pb.cz

Noční prohlídky pivovaru

Neobvyklý zážitek pro příznivce zlatavého moku nabízí třeboňský pivovar Bohemia Regent. Každý pátek a sobotu se můžete společně s průvodcem a pochodní vydat na noční prohlídku pivovaru. Projdete se starým pivovarským podzemím, ochutnáte domácí chléb s pivovarskými kvasnicemi a můžete ochutnat i nefiltrované nepasterizované pivo v nově zrekonstruovaném pivovarském sklepě.

Kdy: 9.-10. 2. 2024 od 19:00
Kde: Třeboň, Trocnovské náměstí 124
Vstupné: 300 Kč
Info: www.pivovar-regent.cz

Masopustní veselí v plném proudu

Druhý únorový víkend nabídne také spousty masopustních akcí, které se budou konat po celé České republice. Průvody masek, zabijačkové pochoutky, zábavný program a hudební vystoupení se chystají v Praze, Brně, Českém Krumlově, Chebu, Lanškrouně, Žamberku, Kroměříži, Ústí nad Labem a mnoha dalších místech. Podrobný přehled naleznete na stránkách Kudyznudy.cz.

Související články