Teplé dny mohou být pro psy s hlubokými vráskami na obličeji náročným obdobím. Plemena, jako je mops, anglický i francouzský buldoček, bostonský teriér nebo šarpej, mají specifické potřeby, co se týče péče o jejich záhyby kůže. 

Jakkoli jsou tyto placaté čumáčky roztomilé, jsou ideálním místem pro růst a šíření bakterií. To platí zejména u vrásek na obličeji, kde se v záhybech pleti vašeho pejska často usazují zbytky potravy a vlhkost. Pro udržení vrásek v čistotě, suchu, bez podráždění a bez infekcí je tak nezbytná každodenní péče. Jak na to?

1. Pravidelné čištění

Je velmi důležité vrásky čistit opravdu každý den pomocí měkkého vlhkého hadříku. Namočte hadřík ve vlažné vodě, případně přidejte šetrný čisticí prostředek určený speciálně pro psy. Doporučuje se také hadřík namočit do slané vody, borové vody nebo ho pokapat pár kapkami Vincentky. Jemně, ale důkladně vyčistěte každou vrásku, abyste odstranili veškeré nečistoty.

2. Důkladné sušení

Po čištění je nezbytné, aby vrásky byly vysušené. Pokud zůstanou vlhké, mohou v nich růst bakterie a plísně. Použijte suchý, měkký hadřík nebo vatový tamponek a opatrně otřete každou vrásku, aby byla co nejsušší. 

Návod na čištění vrásek si můžete prohlédnout níže ve videu:

Zdroj: Youtube

3. Kontrola

Během pravidelného čištění si všímejte jakýchkoliv známek podráždění, jako je zarudnutí, vyrážka, nebo nepříjemný zápach, které mohou naznačovat začínající infekci. V takovém případě je vhodné navštívit veterináře, který může předepsat speciální mast nebo krém na zmírnění zánětu a podráždění.

4. Správná strava a dostatek vody

Zdravá strava a dostatek tekutin jsou zásadní pro udržení zdravé kůže a celkového zdraví vašeho psa. Ujistěte se, že váš pes má stále přístup k čerstvé vodě a jeho strava je bohatá na esenciální mastné kyseliny, které podporují zdraví kůže. Do jídla také můžete přimíchávat lososový olej.

Zdroj: queri.cz, mazliccivpohybu.cz

Související články