Ty nejlepší lednice jsou doslova nabité novými technologiemi a řadou funkcí. Jejich názvy jsou většinou v angličtině a u některých není až tak zřejmé, co si pod daným pojmem vlastně představit. Pojďme si tedy jednotlivé pojmy osvětlit.

Multi Air Flow

Pomocí průduchů na zadní vnitřní stěně dochází v chladničkách k rozšíření cirkulace vzduchu. Díky tomu je chladný vzduch přiváděn do všech částí chladničky, aby bylo dosaženo rychlého a rovnoměrného zchlazení. Nemusíte tak řešit, kam v chladničce umístíte které potraviny.

No Frost

Tato funkce dokáže automaticky odmrazit přebytečný led, čímž odpadá nutnost manuálního odmrazování. Funguje na principu ventilátoru, který rovnoměrně rozptyluje v lednici i mrazáku suchý a chladný vzduch. No Frost technologie navíc dokáže udržet potraviny déle čerstvé a bez bakterií.

Fresh Zone

Fresh Zone, Multifresh nebo Longfresh. To jsou pojmy, které spojuje jediné – označují speciální šuplík, ve kterém se drží stálá nízká teplota. Někdy je možné dokonce i regulovat vlhkost. To vám zaručí, že například ovoce, zelenina nebo maso, zůstanou čerstvé až 3x déle.

Podívejte se také na praktické tipy, jak vybrat lednici:

Zdroj: Youtube

Supercool

Tahle vychytávka vám umožní velmi rychlé zchlazení nebo zmrazení potravin. Poté, co se potraviny dostatečně zchladí, se lednice přepne zpět do běžného režimu. Může se vám hodit, hlavně pokud chcete vložit větší množství potravin najednou. Funkce Freeze Control vám zase zaručí maximálně šetrné mrazení.

Anti Bacteria filter

Můžete najít také pod názvy PurifAir, Nano Silver, Bacteria Safe System a mnoho dalších. Všechny ale mají jediné poslání – chránit vaše potraviny před bakteriemi. Většinou jsou stěny potažené stříbrem, se kterým se nebudou chtít kamarádit nejen bakterie, ale ani mikrobi a plísně. Jiné systémy zase vypouštějí molekuly ozonu.

Holiday

Holiday neboli prázdninový režim dokáže snížit výkon ledničky v době, kdy odjíždíte na dovolenou nebo budete mimo domov delší dobu. Vnitřní teplota zůstane díky této funkci udržována kolem 12 °C tak, aby se nezkazily trvanlivé potraviny a zároveň nedocházelo ke vzniku nepříjemného zápachu. Během prázdninového chodu ušetříte energii, aniž byste museli ledničku úplně vypnout.

Fast Freeze

Tato funkce vám umožní rychle zchladit nápoje nebo potraviny v mrazáku, bez toho, aniž abyste se museli bát, že praskne nádoba.

InstaView Door-in-Door

InstaView funkce vám po dvojitém zaklepání na dveře chladničky rozsvítí vnitřek a vy přes průhlednou část dveří uvidíte, co je uvnitř. 

View Inside

Funkce View Inside vám umožní zobrazit si kdykoliv a kdekoliv vnitřní obsah lednice. Při nakupování si tak v klidu můžete prohlédnout, co vám doma schází a naopak. Navíc chladnička automaticky značí data spotřeby jednotlivých potravin a posílá příslušné notifikace, poznámky a nákupní seznamy.

Zdroj: bydleniprokazdeho.cz, alza.cz, okay.cz, zbozi.cz

Související články