Stručný souhrn z článku:

  • Příprava na balení dárků vyžaduje promyšlený styl a materiál, včetně papíru, stuhy a dekorací.
  • Balíme nepravidelné tvary pomocí videonávodů, například výroba sáčku nebo stromečku z papíru pro kulaté dárky.
  • Měkké předměty jako oblečení se nejlépe balí rolováním a použitím pravítka pro ostré hrany.

Tento souhrn byl vytvořen pomocí AI a je kontrolován redakcí.

Než začnete, rozmyslete si, v jakém stylu letos budete dárky balit. Usnadní vám to nákup balicího materiálu, můžete si rovnou připravit drobnosti a ozdoby na dotvoření, případně kombinovat barvy papírů a stuh do jedinečných kombinací. Pro začátek se vám ale určitě bude hodit: 

  • balicí papír několika druhů nebo vzorů, 
  • stuha, provázek, krajka a jiné materiály na převázání dárků, 
  • nůžky a izolepa nebo tavná pistole, 
  • přírodniny (smrkové větvičky, šišky, sušené listy, cesmína nebo třeba jmelí), 
  • perníčky, rolničky, zvonečky a jiné ozdoby. 

Jak na kulaté dárky a jiné nepravidelné tvary?

Zvlášť kulaté nebo oválné tvary jsou pro začínající baliče oříškem. Našli jsme pro vás ale videonávod, podle kterého snadno zvládnete zabalit i ten nejkulatější dárek. Jde o výrobu ozdobného sáčku se stuhou a „harmonikou“. Podle velikosti dárku si změřte správnou velikost papíru tak, abyste jej mohli pohodlně zabalit. Nenechávejte moc velké rezervy na krajích, protože ty by se vám pak mohly špatně skládat. Dále pokračujte dle videa.

Zdroj: Youtube

Dalším originálním tipem je vytvoření stromečku z balicího papíru, do kterého váš kulatý dárek jednoduše schováte. Videonávod najdete níže.

Zdroj: Youtube

Jak zabalit oblečení a jiné „měkkouše“?

Měkké věci mají neuvěřitelnou schopnost udělat z každého balíčku zplihlou a nehezkou věc – pokud na ně ovšem nepoužijete pravítko. Právě díky němu vytvarujete ostré hrany, což by se vám jinak asi nepovedlo. Než s balením začnete, vždy si připravte balicí papír, nůžky, lepenku a oboustrannou lepenku, sešívačku, stuhu a pravítko.

Oblečení raději zarolujte

Tričko, svetr nebo huňatá šála se vám zabalí daleko snadněji, pokud je nesložíte naplocho, ale do ruličky. Tím se dárek zároveň zhutní, takže se bude snáze balit a nebude „uhýbat“ pod papírem. Při zakládání krajů si můžete vypomoci pravítkem, které vytvaruje elegantní rovné hrany. Dárek pak už jen převážete mašlí nebo dozdobíte papírovou ozdobou.

Další tipy na balení dárků najdete zde:

Zdroj: Youtube

Zdroj: darujtohrou.cz, ministerstvohracek.cz