U výběru dveří se zaměřte na tři základní bezpečnostní prvky, a to samotné dveře a zárubeň, zamykací vložku a dveřní kování. 

Důležitá je v první řadě kvalita dveří samotných. Mělo by jít o bezpečnostní dveře, které mají odolnou konstrukci (nejlépe ocelovou konstrukci s ocelovým rámem). Rozhodně nejsou vhodné interiérové dveře, které poskytují pouze minimální ochranu a lze je velice snadno překonat, otevřít či zničit pouze s použitím těch nejzákladnějších nástrojů. 

Důležité je, aby byla kvalitně provedená i zárubeň a dveřní křídlo k ní těsně přiléhalo. Dveře si vždy objednejte u specializované firmy a nechte profesionálně nainstalovat. Jedině tak budou sedět na místě tak, jak mají.

Cylindrické vložky

Jedním z nejdůležitějších prvků zabezpečení vchodových dveří je cylindrická vložka. Často je to právě ona, kdo odradí zloděje od pokusu o vloupání. Na vchodové dveře byste proto měli použít cylindrickou vložku s velmi vysokou ochranou. Vložky ve 4. bezpečnostní třídě jsou odolné proti všem běžným metodám překonání, navíc jsou vybaveny bezpečnostní kartou, která zabraňuje neoprávněnému kopírování klíče. 

V případě, že některý člen rodiny mívá ve zvyku nechávat klíč zevnitř zasunutý nebo pootočený, zvolte vložku s prostupovou spojkou.

Jak vybrat bezpečnostní dveře a na co si dát pozor? Další tipy najdete níže ve videu:

Zdroj: Youtube

Bezpečnostní kování

Bezpečnostní kování jednoduše poznáte podle toho, že na vnější straně štítu nemá viditelné šrouby. Kování poskytuje dodatečnou ochranu zamykací vložce, zejména pokud je vybaveno tzv. překrytem vložky. U kování s překrytem je vložka skrytá, ponechán je pouze úzký otvor pro klíč. Takovýto překryt zajišťuje maximální ochranu před poškozením vložky a nabízí i velmi omezený prostor pro manipulaci.

Co může být bezpečnější než kvalitní zámek? Dva zámky!

Chcete-li zvýšit úroveň zabezpečení vaší nemovitosti, doplňte hlavní zámek zámkem přídavným. Nabízejí se v několika variantách, s řetízkem nebo ocelovým táhlem, a měly by splňovat požadavky na třetí bezpečnostní třídu.

Další vychytávky

Kromě samotného kování lze navíc využít řadu dalších dveřních bezpečnostních doplňků, jako jsou přídavné zámky, celoplošné závory či dveřní řetízky a kukátka, které dále zvýší odolnost vašich dveří před vloupáním.

Zdroj: videobydleni.cz, klicovecentrum.cz

Související články