Pod pojmem „psí hotel“ se neskrývá nic záludného – jedná se skutečně o hotel pro psy. Tuto službu provozují výhradně chovatelé a milovníci psů, takže se váš pejsek bude mít na své dovolené jako v bavlnce.

Mezi základní služby každého hotelu patří hlídání svěřeného psa, pravidelné venčení, krmení a různé volnočasové aktivity. Některé ale nabízí i doplňkové služby. Psa v hotelu můžete nechat poupravit v kadeřnickém salónu, můžete mu objednat pravidelné poležení u oblíbeného seriálu ve společné televizní místnosti, koupání, psí lázně, aromaterapie, návštěvy bazénu. V podstatě vše, co byste si mohli dopřát i vy v klasickém hotelu.

Jak vypadá psí hotel?

Psí hotel nemá předepsané a ustálené standardy, jako je tomu u klasických hotelů pro nás. Dají se ale rozlišit zhruba 4 typy - hotel s kotci, hotel se samostatnými místnostmi, hotel s volným výběhem nebo domácí ubytování.

Hotel s kotci je ubytování, kde bude pejsek po většinu doby svého pobytu zavřený v kotci. Mimo krátké venčení, které je obvykle 3x denně. Tyto hotely jsou vhodné především pro psy, kteří se nesnesou s jinými psy. Rozhodně ale není vhodné umisťovat do kotce psa, který na něj není zvyklý a po celou dobu odloučení od vás by se v něm bál. V tomto případě spíše zvolte hotel se samostatnými místnostmi.

Pokud váš pejsek ale nemá s jinými psy problém, můžete zvolit „bez-kotcové“ zařízení. Nabízí někdy vnitřní, ale většinou venkovní prostor, kde můžou pejskové celý den běhat a společně si hrát. Na noc jsou často umisťováni do vnitřního společného prostoru, kde jsou rozmístěny pelíšky. Tento typ ubytování si podle mého zamiluje každý pes, který si rád hraje a potkává jiné psy.

Domácí ubytování je nejoblíbenějším řešením psích hotelů. Psi jsou ubytovaní v rodinách často s dalšími pejsky a lidmi, kteří je nechávají hovět spolu s nimi i na gauči. Vzhledem k domácímu prostředí se o svěřence dotyční starají jako o vlastní, chodí s nimi na procházky, hrají si s nimi a dopřávají jim samozřejmě i drbací procedury. 

Na spoustu otázek o psích hotelech vám odpoví Monika Jungrová, která se zabývá hlídáním psů:

Zdroj: Youtube

Jaké jsou podmínky pro ubytování psa?

Většina hotelů má stejné ubytovací podmínky. Pes musí mít povinné očkování, které doložte očkovacím průkazem. Důležité je také očipování a zaregistrování čipu, aby se v případě zaběhnutí pejsek našel. Stejně tak musí být pejsek zdravý, aby nenakazil ostatní ubytované hosty.

Co s sebou?

  • Jídlo (konzervy, granule, doplňky stravy i pamlsky),
  • misku na jídlo, na kterou je pejsek zvyklý,
  • léky, pokud je váš pes bere,
  • pelíšek,
  • oblíbenou hračku,
  • obojek a vodítko,
  • očkovací průkaz.

Zdroj: vaschovatel.cz, zoohit.cz

Související články