Slunečné dny už klepou na dveře a s nimi přichází i teplé noci, které si žádají výměnu hřejivých přikrývek a ložního prádla za lehčí a prodyšnější alternativy. Ideální je volit materiály, které budou příjemně chladit, budou prodyšné, zvládnou odvádět vlhkost, a podpoří tak kvalitu vašeho spánku i při vyšších teplotách. Bonusem navíc je tematický motiv, který prázdninovou atmosféru hezky podtrhne.

Bavlna nezklame

Univerzálním materiálem, na který se můžete v období letního počasí spolehnout, je přírodní bavlna, která se dokáže dokonale přizpůsobit okolním podmínkám. Přírodní materiál je skvělým společníkem nejen během tropických, ale i mrazivých večerů, takže vám bude dobře sloužit po celý rok.

Len vydrží roky

Len patří mezi přírodní materiály s vynikající prodyšností a schopností pohlcovat pachy i rychle odvádět vlhkost. Má přirozený chladivý efekt, který vám pomůže zůstat v pohodlí po celou noc. Navíc je velmi odolný a při správné péči vám vydrží dlouhé roky. Pokud s ním zatím nemáte zkušenosti, počítejte s tím, že nové lněné povlečení je na dotek trochu tvrdší. S každým vypráním bude ale jemnější, měkčí a poddajnější.

Vzdušný mušelín

Mušelín je velmi jemná bavlněná tkanina, k jejímž přednostem patří lehkost, vzdušnost a prodyšnost. Šije se z něj nejen ložní prádlo, ale také oblečení pro děti i dospělé. Je velmi odolný a s každým praním se ještě zjemňuje.

Polybavlna jako materiál budoucnosti

O polybavlně se říká, že je materiálem budoucnosti. Je příjemná na dotek, prodyšná a nemusí se žehlit. Výhodou je i její příznivá cena. Obsahuje 80 % bavlny a 20 % polyesteru, díky němuž je povlečení lehké, odolné, rychle schne a po vyprání zůstává hladké.

Další tipy na povlečení si můžete prohlédnout v galerii.

Související články