Multifunkční hrnce vám ušetří spoustu času a dokážou nahradit nespočet jiných tradičních kuchyňských přístrojů. Můžete tak ve své kuchyni uvolnit spoustu místa tím, že všechny spotřebiče vyměníte za jeden jediný. Takže ano, skutečně se vyplatí pořídit si multifunkční hrnec do každé kuchyně. A to nejen kvůli úspoře místa. Pojďme se na největší výhody podívat více zblízka.

1. Ušetří vám čas

Když se pustíte do vaření hovězího masa, v pomalém hrnci ho budete připravovat osm hodin. V troubě pak počítejte s pěti hodinami. Anebo vám bude stačit jedna hodina vaření v multifunkčním hrnci.

Během vaření se také můžete věnovat jiným činnostem. Hrnec dělá svou práci, zatímco vy pečujete o domácnost nebo se věnujete svým koníčkům. Jakmile zavřete víko a nastavíte funkci, nemusíte na vaření myslet, dokud hrnec nezapípá.

Pokud jste navíc zrovna něčím zaměstnaní nebo jste si odběhli na nákup, automaticky se přepne do režimu přirozeného uvolnění tlaku nebo udržování teploty.

2. Platíte méně za energie

S dnešními cenami energií každý hledáme skulinky, kde alespoň trochu ušetřit. Věřte, že investice do multifunkčního hrnce se vyplatí. Vaří jídla rychleji, takže spotřebujete mnohem méně energie než při pečení v troubě nebo na varné desce.

Jak vybrat multifunkční hrnec? Podívejte se na praktické rady níže ve videu:

Zdroj: Youtube

3. Ušetří vám místo v kuchyni

Multifunkční tlakový hrnec může nahradit širokou škálu kuchyňských spotřebičů, které zabírají cenné místo ve vašich kuchyňských skříňkách. Obzvláště pokud fandíte minimalismu, budete z něho nadšení.

Nahradí rýžovar, elektrickou pánev, tlakový hrnec, pomalý hrnec, parní hrnec, jogurtovač a někdy i fritézu nebo samotnou troubu.

4. Bezpečné používání

Určitě už jste někdy slyšeli o tom, že doma někomu vybouchl tlakový hrnec. Prostě se přetlakoval a polévka skončila po celé kuchyni. Tady má multifunkční hrnec náskok, protože má zabudované senzory pro regulaci vnitřního tlaku a teploty.

Víko navíc musí být zajištěné ve správné poloze, jinak se tlak nezačne tvořit. Jakmile vyprší určitý čas, hrnec přejde do režimu přirozeného uvolnění a nehrozí riziko výbuchu.

5. Snadno se čistí

Čištění chytrého tlakového hrnce je velmi snadné. Staráte se v podstatě o jedinou nádobu, kterou lze ve většině případů dát do myčky, ale je i jednoduché umýt ji ručně. 

Zdroj: .zbozi.cz, salente.cz

Související články