Než se začnete poohlížet po novém čtyřnohém členu rodiny, který bude ideální k dětem, zamyslete se nad tím, co od psa očekáváte. Patříte mezi ty, kteří moc dlouho neposedí a potřebují každý den nachodit kilometry, nebo dáváte přednost domácímu pohodlí a krátkým procházkám? Máte blíže k malým, nebo velkým plemenům? Všechny tyto informace pečlivě zvažte, abyste svého psího parťáka vybrali správně. Následující výběr plemen vás ale nezklame.

Zlatý retrívr

Zlatý retrívr je k dětem volbou číslo jedna. Je přátelský, velmi inteligentní a tudíž i učenlivý. Povely se naučí velmi rychle, a pokud se mu budete věnovat, získáte na slovo poslušného psího přítele. Retrívři jsou ale velmi energičtí, proto jim musíte dopřát dostatek pohybu, aby byl šťastní oni i vy. 

Corgi

Děti, které mají rády zábavu, mohou najít nejlepšího přítele v pembrockém velšském corgi. Corgi rád skáče, běhá, neustále se usmívá a miluje děti. V rodině, kde je veselo, se mu bude líbit – a zároveň tam bude ještě větší zábava!

Pokud vás ani jedno plemeno nezaujalo, podívejte se na další psy vhodné k dětem níže ve videu:

Zdroj: Youtube

Stafordšírský bulteriér

I když má z tohoto plemena řada lidí respekt, jde o přátelského psa, který dobře vychází nejen se všemi lidskými i zvířecími členy domácnosti, ale zpravidla i s těmi cizími. Stafíci jsou přátelští a inteligentní psi, kteří se čím dál častěji využívají jako canisterapeuti a rodinní společníci. Jsou vhodnou volbou do bytu k aktivní rodině.

Novofundland

Sice patří k větším plemenům, ale je to něžný mazel. Tomuto obrovi se nadarmo neříká „rozená chůva“. Jeho velkou předností je trpělivost. Jen kvůli své velikosti bývá poněkud brzy unaven, a tak se spíše řadí mezi psí lenochy. Rád si hraje, má milou povahu, děti prostě miluje. A tak i vaše děti s ním zcela jistě budou v bezpečí. Jako rození plavci a záchranáři dokážou i nemožné.

Border kolie

Borderkám se líbí ve velkých rodinách s dětmi, kde si užijí spoustu zábavy. Toto plemeno je neuvěřitelně inteligentní a nejradši se věnuje právě činnosti s dětmi, které je milují. Rychle se učí, jsou loajální a ochraňují svou rodinu. Border kolie je ale velký živel, proto potřebuje opravdu hodně pohybu, aby vám pak doma z nudy zbytečně neřádila.

Zdroj: hobbio.cz, ireceptar.cz, hlidacky.cz

Související články