Tento fantastický lektvar se připravuje z jednoho šálku teplé vody, lžičky medu a skořice. Nejlepší doba pro pití tohoto detoxikačního nápoje je brzy ráno na lačný žaludek.

Proč? Hned po probuzení máte nízkou hladinu cukru, můžete se cítit letargičtí a hladoví. Šálek skořicovo-medové vody rychle nastartuje energii, podpoří metabolismus, zasytí a dodá tělu spoustu antioxidantů.

Některé zdravotní účinky skořice:

 • Antibakteriální a antiparazitární vlastnosti
 • Obsahuje antioxidanty
 • Snižuje krevní tlak a špatný cholesterol
 • Zvyšuje produkci spermií
 • Má protizánětlivé vlastnosti
 • Pomáhá při rekonvalescenci

Některé zdravotní výhody medu:

 • Zdroj antioxidantů
 • Obsahuje živiny, jako je fosfor, hořčík, vápník, draslík, enzymy atd.
 • Antimykotické a antibakteriální účinky
 • Hojí rány, jako jsou popáleniny, rány po úrazech, vředy
 • Pomáhá zklidnit kašel, rýmu a bolesti v krku
 • Konzumuje se jako projímadlo
 • Používá se jako hydratační složka v péči o pleť a vlasy
Zdroj: Youtube

Výhody pití skořicovo-medové vody po ránu

Ranní nápoje jsou nejen dobrou technikou hubnutí, ale působí také na vaše celkové zdraví:

Zlepšení metabolismu

Výkyvy nálad, nedostatek spánku, módní diety, nedostatek pohybu a další faktory mohou přispět k tomu, že podléháte chutím. Podle odborníků na životní styl je to jedna z hlavních příčin přibývání na váze.

Kromě toho může nárazové přejídání způsobit hormonální nerovnováhu i zbytečné pocity viny. Přírodní cukr obsažený v medu pomáhá udržet energii během dne. Sklon skořice stimulovat metabolismus to ještě podpoří.

Podpora trávení

Vedle zdraví metabolismu může tento nápoj podpořit také zdraví střev a trávení. Med obsahuje enzymy, které pomáhají zklidnit střeva a zlepšují proces trávení. A o skořici je známo, že podporuje růst dobrých bakterií ve střevech.

Detoxikace těla

Detoxikace pomáhá nastartovat organismus a zlepšit jeho výkonnost. Článek publikovaný v časopise International Journal of Current Research in Life Sciences doporučuje pít na lačno roztok z vody, medu a citronu.

Výsledkem je pročištění organismu. Užívání jedné sklenice tohoto nápoje každý den je jedním z nejúčinnějších způsobů, jak pročistit játra, odstranit toxiny a vyplavit z těla tuk.

Lepší funkce imunitního systému

Med a skořice mají antibakteriální, protizánětlivé a antivirové vlastnosti, které mohou snadno udržet na uzdě mnohé nemoci. Oba jsou navíc velmi bohaté na antioxidanty, které podporují zdraví srdce a dalších orgánů.

Udržování hladiny glukózy

Když máte problémy s hladinou cukru v krvi, je mnohem obtížnější udělat jedinou věc, která vám může skutečně pomoci: zhubnout. Bohužel je to pravděpodobně důvod, proč většina osob s cukrovkou 2. typu - zhruba 80 % - trpí nadváhou nebo obezitou.

Studie sledovala účinky skořice na metabolismus glukózy, inzulínu a lipidů. Skořice a její složky mají terapeutický přínos téměř na všechny parametry metabolického syndromu.

Slinivka břišní je u diabetu zásadním orgánem, protože vylučuje dva hormony regulující hladinu glukózy. Jsou to inzulín a glukagon. Med může tento orgán chránit před oxidačním stresem a poškozením. Kromě toho obsahuje včelí nektar antioxidační molekuly, což je další možný mechanismus hypoglykemického účinku medu.

Vhodný pro zdraví srdce

Ano, tento nápoj je také dobrý pro vaše srdce. Je bohatý na antioxidanty, pomáhá snižovat hladinu špatného cholesterolu a snižuje oxidační stres v těle, čímž podporuje zdraví srdce.

Podporuje i hubnutí?

Přestože existuje mnoho tvrzení o výhodách skořice a medu při hubnutí, studie o této kombinaci nejsou jednoznačné. Několik výzkumů však prokázalo pozitivní zjištění. Například chemická látka skořicový aldehyd je podle studie z roku 2017 zodpovědná za podporu termogeneze, což je způsob, jakým vaše tělo produkuje teplo a zároveň spaluje kalorie. Nahrazení cukru skořicovým medem proto může pomoci snížit přibývání na váze. Med navíc může stimulovat hormony, které snižují chuť k jídlu.

Jiná studie tvrdí, že pravidelné pití medu a skořicového prášku s jedním šálkem teplé vody ráno na lačno a večer před spaním může pomoci snížit hmotnost.

Jste k jednoduchosti této léčby skeptičtí? Mějte na paměti, že spolu s touto rutinou je třeba zařadit i změnu stravy a začít cvičit.

Zdroj: healthifyme.com, thehealthsite.com

Související články