Oslava 600. výročí bitvy u Malešova

Milovníci historie by si neměli nechat ujít vzpomínkovou akci, která oslaví 600. výročí bitvy u Malešova. Akci odstartuje páteční promítání filmu Zbojník, po němž bude následovat pietní akce a ohňová show. Sobota pak přinese bohatý program pro milovníky historie a kultury, chybět nebude pivo i speciální nabídka středověkých pokrmů. V historické tvrzi v Malešově budou připraveny i ukázky středověkých řemesel, vojenských zbraní a šermířského umění.

Kompletní program akce najdete na www.malesov.cz

Pivní slavnosti ve Znojmě

V areálu pivovaru ve Znojmě se v sobotu 8. června od 13 hodin uskuteční velkolepé Pivní slavnosti, během nichž na vás čeká pestrá nabídka různých druhů zlatavého moku. Těšit se můžete na tradiční ležáky, speciály i jeden světový unikát. Během celého dne bude návštěvníky doprovázet živá hudba, stand-up vystoupení a připraven je i program pro děti.

Více na www.znojmozije.cz

Lovecké slavnosti na zámku Lešná

V sobotu 8. června se na zámku Lešná u Valašského Meziříčí uskuteční další ročník Loveckých slavností, které opět nabídnou velmi zajímavý program pro celou rodinu. Těšit se můžete na sokolnickou show, ukázky z výcviku loveckých psů, výstavu trofejí a živou hudbu. Pro děti budou připraveny zábavné aktivity a pro gurmány zvěřinové speciality od místních myslivců.

Více o akci se dozvíte na www.muzeumvalassko.cz

Prosecco na Smíchově

V pátek a v sobotu 7.-8. června ovládne smíchovský park Sacré Coeur osvěžující prosecco. Pod širým nebem a s nádherným výhledem na Prahu si můžete vychutnat toto proslulé šumivé víno, chybět nebude ani skvělé italské jídlo a hudební doprovod. Vybírat můžete z 35 druhů prosecca, v nabídce budou i nealkoholické varianty, koktejly a domácí limonády.

Více na www.piki.cz

Související články