Kartáčování kůže nasucho je zadarmo a může ho dělat téměř každý. Peníze potřebujete jen na tělový kartáč či dva, přitom výsledek bude ohromující. Zkuste to a uvidíte sami, jak moc se vaše kůže změní k lepšímu. Když budete tuhle jednoduchou proceduru provádět pravidelně, za čas pocítíte i zlepšení celulitidy, která trápí většinu žen.

Co prospěje kůži, aby byla zdravá a zbrzdili jste projevy stárnutí?

Zdroj: Youtube

Proč kartáčovat kůži

  • Odstraníte odumřelé kožní buňky, pokožka se snáze zbaví toxických látek, bude lépe „dýchat“.
  • Vyčištěná kůže dobře využije pečující látky, které jí po kartáčování dopřejete.
  • Přirozeně uvolníte lymfatické uzliny. Právě podpora lymfatického systému je jedním z nejlepších benefitů kartáčování. Zlepšení práce lymfatického systému rovná se eliminace celulitidy.
  • Prokrvíte pokožku.
  • Do jisté míry podpoříte také nervový, trávicí i imunitní systém.
  • Zrelaxujete se, kartáčování rovná se čas jen pro vás.

1. krok: Jaký použít kartáč

Suché kartáčování těla provádějte kartáčem ideálně s přírodními štětinami, ale stejně tak lze použít lufu. Volte to, co je vám příjemné. Abyste dosáhli opravdu všude po těle, potřebujete i kartáč s rukojetí. Nebo parťáka.

2. krok: Co před kartáčováním dělat

Příprava není žádná – kartáčujte kůži nasucho. V této fázi nemá valný smysl používat pečující tělový olej, po kartáčování se stejně půjdete osprchovat, abyste se zbavili odumřelých kožních buněk. Suchým kartáčováním neubíráte kůži její přirozenou vlhkost.

3. krok: Odkud kam kartáčovat

Kartáčujte se zdola nahoru, postupnými tahy, od chodidel směrem k srdci. Pozor, nemá vás to bolet a nejde o rychlost, zásadní je pomalý a plynulý pohyb. V oblasti bříška a v místech kloubů se doporučuje provádět krouživé pohyby.

Obličej se kartáčuje od středu směrem k okrajům, krk zdola nahoru k obličeji. Na tyto citlivé partie použijete kartáček s ještě jemnějšími štětinami.

4. krok: Pod sprchu

Až po kartáčování kůže na celém těle se jděte osprchovat, následně ošetřete pokožku vhodným tělovým mlékem nebo pečujícím olejem.

5. krok: Jak často opakovat

Setkáte se s různými doporučeními. Kůže se obnovuje asi za 3 až 4 týdny, proto má kartáčování jednou měsíčně velký smysl. V rámci jarní detoxikace se však vyplatí provádět tuhle proceduru častěji.

Kdy nekartáčovat kůži

Do jarního gruntování pokožky se nepouštějte na místech, která jsou problematická. Nekartáčujte akné, rozjetý atopický ekzém, řezné či bodné ranky, zkrátka zanícená, podrážděná místa nechte být. Totéž platí pro mateřská znaménka či problematické pihy.

Zdroj: forbes.com, everydayhealth.com

Související články