bowle

Silvestrovská bowle snadno a rychle

Silvestr se blíží a s ním i otázka: Co budeme pít? Samozřejmě se nabízí osvědčené sekty, nebo přímo šampaňské. Ale což zkusit udělat parádní alkoholovo-ovocnou, svěží a barevnou bowli? Silvestrovské veselí k tomu přímo vybízí.

Jak odlehčit jídelníček: těstoviny se zeleninou dvakrát jinak

Z mrazáku vytáhněte sáček se zeleninou, ze spíže zase další s těstovinami, přidejte pár surovin a za chvíli máte hotový rychlý a odlehčený oběd. Aby vám stoprocentně chutnal, vyrobte si ještě domácí omáčku nebo pesto.

vánoční stromek pokoj

Tipy na vánoční úklid na poslední chvíli

Všichni chceme mít o Vánocích naklizený a voňavý byt, ovšem ne vždy to v předvánočním spěchu zvládneme zrealizovat. Pro ty z vás, kteří to tentokrát nestihli, přinášíme osvědčené tipy na bleskový vánoční úklid. Zabere opravdu jen chvíli, a byt bude p...

zeměžluč okolíkatá

Zeměžluč – hořký zázrak na zažívání

Problémy se zažíváním jsou častým průvodcem naší stresující doby. Své vykoná i konec roku se záplavou vánočních lahůdek. Naštěstí je tady léčivka, která pomáhala harmonizovat zažívání už našim předkům – zeměžluč.

Nedílnou součástí každých Vánoc je příprava a pečení vánočního cukroví.

Co s přebytkem cukroví? Zamrazte ho

Mražení vánočního cukroví je disciplína, která si získává stále víc příznivců. Pokud i vám zůstane po Vánocích přebytek cukroví, zkuste ho jednoduše zamrazit.

kočka krmení

Jak krmit kočku, a co jí naopak nedávat

Všichni domácí mazlíčci potřebují krmit kvalitní a vhodnou stravou. To se samozřejmě týká i koček, které však mají na rozdíl od psů značně mlsný jazýček. Jak tedy uspokojit kočičí chutě i zdraví, a co kočkám naopak rozhodně nedávat?

Jedlé dárky aneb Ježíšek přijde z kuchyně

On se tam totiž zastavil, aby připravil ty nejlahodnější dárečky pro vaše nejbližší. Kdyby náhodou nestíhal, klidně za něj zaskočte, recepty i s tipy na balení máte tady.

šípkový čaj

Jak správně udělat šípkový čaj

Šípkový čaj je tradičním lékem na nachlazení, ovšem umíme ho správně udělat? Aby si zachoval léčivé účinky, je nutné znát zásadní pravidlo.

3 tipy na zdravější cukroví, které musíte zkusit

Málokomu nechutná vánoční cukroví, současně málokdo chce po něm přibrat. Řešení? Sníst ho méně, zato z kvalitních surovin. Vyzkoušejte recepty, které slibují o špetku zdravější přístup.

Čerstvého kapra si můžeme koupit těsně před Vánoci.

Profesionální tipy na přípravu vánočního kapra

Smažený kapr je tradiční součástí naší štědrovečerní večeře, a třebaže mu konkurují řízky nebo vinné klobásy, v mnoha domácnostech nedají na kapří filety dopustit. Všem milovníkům kapřího masa se jistě budou hodit profesionální tipy na jeho výběr, oč...

pes a cukroví

Největší vánoční hrozby pro psí zdraví

Blíží se Vánoce a s nimi doba hodování. A stejně jako si dopřáváme my lidé, máme tendenci dopřát i svým mazlíčkům. Ovšem tato snaha pejskovi přilepšit může mít často úplně opačný efekt a vážně poškodit psí zdraví. Co do psího žaludku rozhodně nepatří...

bramborový salát Vánoce

Recept na správně vyladěný bramborový salát

Bramborový salát je stálicí vánočního menu, ať už doplňuje smaženého kapra, řízky, nebo vinné klobásy. Existuje nespočet variant a každá má své nadšené zastánce i odpůrce. Pokud vy svůj ideální bramborový salát teprve hledáte, vyzkoušejte následující...

Místo vánočky zkuste italský vánoční chléb

Rodina vás tlačí do pečení vánočky, a vy byste raději změnu? Zkuste italský vánoční chleba, byť tvarem spíše připomíná bábovku. V každém případě se jmenuje panettone a na rozdíl od hutné vánočky je krásně nadýchaný.

Jedlé kaštany

Jedlé kaštany aneb Odlehčete jídelníček netradičně

Kaštany jsou v našich končinách spíše nevšední sezonní pochoutkou než tradičním jídlem, které si většinou vychutnáváte na jarmarcích a trzích. Když je zima, navíc příjemně zahřejí. Věděli jste však, že mají také skvělé výživové vlastnosti?

furoshiki dárky

Vyzkoušejte furoshiki, ekologickou metodu balení dárků

Balení vánočních dárků patří k neodmyslitelným rituálům adventu. Ale co po Štědrém dni s horou papíru a plastových stužek? Zkuste pro změnu furoshiki – ekologickou metodu balení do látkových šátků.

psi v zimě

Jak v zimě pečovat o srst a kůži vašeho psa

Zimní období není náročné jen pro lidskou pokožku. Stejně tak mohou nízkými teplotami, suchým vzduchem a častými přechody z tepla do chladu trpět i psi, zvlášť jejich kůže a srst. Přečtěte si tipy od veterinární lékařky, jak psí kamarády před vlivem...

zdravá bábovka

Zkuste vynikající, zároveň lehkou a zdravou bábovku

Přichází Vánoce a s nimi doba sladkostí všeho druhu. Ještě než naplno vypukne mlsání cukroví, přinášíme recept na odlehčenou, zdravou bábovku. Chuť přitom rozhodně netrpí, naopak si vás tato vynikající bábovka s mrkví a mandlemi získá.

Jablečný závin jinak? Zkuste ho jako rohlíčky

Chcete rodinu potěšit domácím jablečným štrúdlem v trochu jiné podobě? Z listového těsta a jablek připravte rohlíčky. Nebo jim klidně říkejte, jak chcete, na jejich vynikající chuti to nic nezmění.

Sůl v domácnosti

Léčba solí – jednoduchá a účinná

Je nepostradatelná v kuchyni, ale dá se využít i při domácí léčbě. Řeč je o soli – můžete si pořídit himálajskou, z Mrtvého moře, ale i obyčejná kuchyňská sůl vám při zdravotních problémech poslouží více než dobře.

Oprava vodovodní baterie: nemusíte kupovat hned novou

Kape vám vodovodní baterie? Často je oprava mnohem jednodušší, než si lidi myslí, a také mnohem levnější. Vodovodní baterie se totiž nemusí měnit celé, a to i ty pákové.

Tipy na správné skladování cukroví

Do přípravy vánočního cukroví se pouští většina našich domácností. Neméně důležité je ale také jeho správné skladování, aby vydrželo v perfektním stavu až do Vánoc. Přinášíme osvědčené tipy, které vám zaručí, že vaše práce nevyjde vniveč.