Jak vyčistit mikrovlnku

Tipy a rady, jak snadno vyčistit mikrovlnku

Mikrovlnka je jedním z největších pomocníků v domácnosti. Zanedbaná údržba ale může vést k jejímu poškození. Neztrácejte čas zdlouhavým čištěním zaschlých nečistot. Máme pro vás praktické tipy, jak vyčistit mikrovlnku s minimem námahy.

Běhání se psem

Jak začít běhat se psem

Chtěli byste začít běhat se psem? Skvělý nápad! Oba se při běhu odreagujete a uděláte něco pro své zdraví. Jak ale psa připravit na trénink? Vše se dozvíte níže v článku.

Rýže

Jak správně uvařit rýži? Vyhněte se nejčastějším chybám

Uměla ji udělat vaše maminka, babička, dokonce i tchyně. O čem je řeč? O rýži, která byla uvařená vždy tak akorát. Patříte k těm, kterým se to bohužel nedaří? Pak mrkněte na naše tipy, jak správně uvařit rýži. Nakonec ji budete mít nejlepší z celé va...

Dokonalý větrník. Jako od cukráře

Rádi doma zkoušíte pečení supermoderních sladkostí? A větrníky už umíte? Pokud ne, zapomeňte na módní dezerty a naučte se náš tradiční zákusek, se kterým každého ohromíte.

Propolis v otázkách a odpovědích

Hmotu, které se také říká včelí tmel, používají včely v úlech jako stavební a dezinfekční materiál. Ale využít ji můžete také vy, svědčí totiž zdraví. Jak propolis vzniká a kdy se vám hodí?

Mytí oken

Návod na mytí oken ve 4 jednoduchých krocích

Mytí oken nepatří mezi oblíbené domácí práce. Minimálně 2x do roka je ale tato činnost nezbytná. Máme pro vás návod, jak jednoduše umýt okna, aby se opět blýskala čistotou. 

Lupy u psa

Psí lupy: proč se dělají a jak se jich zbavit

Suchá kůže dokáže potrápit nejen nás, ale i naše čtyřnohé mazlíčky. Přečtěte si, proč se lupy u psa objevují a jak se jich šetrně zbavit. 

Domácí med ze smrkových výhonků

Až zanedlouho vyraší mladé smrkové výhonky, natrhejte si je a uvařte si z nich vynikající med. Vaše chuťové buňky příjemně překvapí a zdraví potěší.

Nepodceňujte mák, superpotravinu nadupanou vápníkem

Přestože jsou maková semínka z pohledu zdraví velmi prospěšná, mnozí z nás ho stále konzumují málo. Proč byste měli mák setý do svého jídelníčku zařadit častěji a nejen v podobě makové náplně do buchet nebo závinu?

Jak sušit ovoce

Jak správně sušit ovoce v sušičce

Sušené ovoce je lahodná pochoutka. Je plné vitaminů, skvěle chutná a můžete jej mlsat kdykoliv v průběhu roku. Jak ale správně sušit ovoce, aby si zachovalo všechny cenné vitaminy? Poradíme vám.

Jak vyčistit bílé tenisky

Jak vyčistit bílé tenisky, aby opět zářily novotou

Bílé tenisky jsou nadčasovým trendem. Když zářivě bílé boty poprvé obujeme, zaplaví nás opojný pocit. O to větší je pak zklamání ze zjištění, že jsou špinavé. Poradíme vám, jak vyčistit bílé tenisky, bílou podrážku i tkaničky, aby boty opět zářily no...

Jak chránit psa před klíšťaty

4 tipy, jak chránit psa před klíšťaty

S přicházejícím jarem se probouzí nejen příroda, ale i klíšťata. Ta ohrožují nás, ale i naše domácí mazlíčky. Jak chránit psa před klíšťaty? Máme pro vás 4 tipy.

Jarní polévka

Recept: Svěží jarní polévka s hráškem a chřestem

Jaro s sebou přináší období něčeho nového, svěžesti, slunečních paprsků. Jde také o období, kdy se většina z nás rozhodne shodit zimní kila navíc a odlehčit svůj jídelníček. I proto pro vás dnes máme recept na svěží jarní polévku s hráškem a chřestem...

Pučálka: vyzkoušejte tradiční postní pokrm

Kdysi dávno se pučálka pekla a prodávala přímo na ulici. Toho byste se v 21. století jen těžko dočkali, takže nezbývá, než abyste si tradiční postní pokrm udělali sami doma. Příprava sice potrvá několik dnů, zato finální úprava je rychlovka!

Nejčastější mýty o ovoci

5 nejčastějších mýtů o ovoci. Znáte je?

Také jste už někdy slyšeli výroky „Jez, kolik ovoce chceš, je zdravé” nebo „Ovoce se smí jíst jen dopoledne”? O ovoci a zelenině se říká řada neopodstatněných informací. Přečtěte si o 5 nejčastějších mýtech.

Léky zadarmo: procházky lesem

Trávit každý den hodinku či dvě v lese je pro mnohé lidi nereálné, ale dopřát si dvě tři procházky týdně mezi korunami stromů jistě zvládnete. Co vám to dá a jak stromy léčí?

Jak vyčistit připálený hrnec

Jak vyčistit připálený hrnec? Pomůže sůl, ocet i Coca-Cola

Když se daří, tak se daří. I zkušeným hospodyňkám se někdy stane, že hrnec připálí. To ale nemusí nutně znamenat, že je hrnec na odpis. Máme pro vás pár triků, jak vyčistit připálený hrnec i od těch největších připálenin.

Vysavač Electrolux

Test vysavače Electrolux Pure Q9 s UV technologií

Na trhu se objevila celá hromada vysavačů, které lze označit jako tyčové, ale i jako ruční. Jeden z nich je od firmy Electrolux a má i něco zajímavého navíc – UV zářič na zničení bakterií.

Potraviny nevhodné pro psy

7 potravin, které mohou ublížit psům

Láska k našim čtyřnohým kamarádům nezná hranic, a tak se někdy může stát, že jim nevědomky dáme potravinu, kterou nesmí a může jim ublížit. Jaké potraviny to jsou?

mugcake

Mugcake: Superrychlá snídaně do hrníčku

Milujete sladké a teplé snídaně, ale na jejich přípravu nemáte příliš mnoho času? Pak vyzkoušejte mugcake – buchtu do hrníčku, kterou budete mít hotovou během pár minut!

Recept na pořádnou žranici: Pečené koleno s vejmrdou

Než začne období půstu, dopřejte si pěknou porci masa. Sázku na jistotu představuje pečené vepřové koleno, ke kterému si místo samotného křenu připravte staročeskou vejmrdu.