Polévka

4x o zahušťování jídel

Pokud jste k zahušťování svých pokrmů doposud používali jíšku, máme pro vás dobrou zprávu! K použití si můžete vybrat také některou z ověřených alternativ. Třeba najdete takovou, která vám bude vyhovovat víc.

Odčervení psů

Odčervení psů a štěňat: proč a jak často?

Jednou z nejčastějších činností v péči o domácí mazlíčky je kromě stříhání drápků i pravidelné odčervování psů. Proč je to tak důležité, jak často odčervovat a jaké mohou být vedlejší účinky?

Cizrna jako superpotravina pro dietu

Dělat reklamu luštěnině, která se pěstuje už několik tisíciletí, se zdá být zbytečné. Nicméně cizrna si to skutečně zaslouží. Jde o zdravou a přitom vcelku levnou superpotravinu.

Léčebné účinky konopí

Podmínky pro pěstování léčebného konopí se uvolnily

Jaké jsou léčebné účinky nechvalně proslulého konopí a jak se má správně pěstovat, aby produkty z něj vyrobené byly skutečně kvalitní? Společnost SensiQure pro vás má odpovědi.

Jak přestat plýtvat potravinami

5 praktických tipů, jak ušetřit na jídle

S rostoucími cenami potravin se mnoho z nás začalo zajímat o to, jak ušetřit na jídle nějakou tu korunu. Máme pro vás praktické tipy, jak zamezit plýtvání a ušetřit až 20 tisíc korun ročně.

Brokolicové placky

Výborné brokolicové placky, které budete mít hotové za pár minut

Někteří ji milují, jiní nenávidí. O čem je řeč? O brokolici. Pokud vám nechutná samotná, můžete ji zakomponovat do jídel, v nichž chutná skvěle. Například ve formě brokolicových placek.

Barfování

Jak správně krmit domácí mazlíčky masem

Chcete se vyhnout zdravotním problémům u svého pejska? Přejděte na barfování! Poradíme vám, kdy a jak s barfem začít, aby to vašemu pejskovi neublížilo.

Lívance jinak: s pohankou a řepou, slané či sladké

Nabízíme vám další tip na rychlou večeři, která uchvátí už jen barvou. Pohankové lívance s řepou si navíc můžete přizpůsobit své chuti, jednou je udělejte nasladko, podruhé slané.

Eukyptový olej má spoustu blahodárných účinků

Jak doma vyrobit eukalyptový olej

Patříte mezi fanoušky příznivých účinků eukalyptového oleje? Zkuste si ho vyrobit doma. Postup je jednoduchý a jeho výroba nezatíží ani vaši peněženku.

Jak vyčistit šperky

Jak doma vyčistit šperky, aby se blýskaly novotou

Máte doma náušnice, řetízky či náramky, které už nezáří čistotou? Máme pro vás tipy a rady, jak doma snadno vyčistit šperky, aby se opět blýskaly novotou.

Nejvhodnější je pro lesní zvěř objemné krmivo, jako je sláma

Jak správně krmit lesní zvířata v zimě

Rádi byste lesním zvířatům zpříjemnili zimní období, ale nejste si jistí, které potraviny jsou pro ně vhodné? Poradíme vám, jak správně krmit zvířata v zimě, aby pro ně byly potraviny prospěšné a neublížily jim.

Marokánky

Marokánky: (ne)vánoční cukroví, které pochází z arabského světa

I když se marokánky pečou hlavně o Vánocích, nic vám nebrání v tom udělat si tuhle relativně zdravou sladkost i jindy. Věděli jste, že dříve tyto placičky s Vánoci nijak nesouvisely? O tom, odkud se vzaly, ale i o osvědčeném receptu vám dnes řekneme...

Výjimečná růžičková kapusta. S nočky a klobáskou

Pokud ji nesklidíte ze své zahrádky, v obchodech ji snadno koupíte. Tahle nekorunovaná královna zimní zeleniny je velice zdravá, a když ji přidáte do bramborových nočků s kysaným zelím a klobáskou, určitě se budete olizovat.

Superpotraviny

8 superpotravin, které vás zbaví únavy

Trápí vás častá únava a ospalost? Příčinou může být nedostatek živin a vitaminů. Poradíme vám, po kterých potravinách sáhnout, když vám docházejí síly.

Plíseň na plastových oknech

Zbavte se plísně na plastových oknech

Také se vám na oknech objevila nežádoucí plíseň? Máme pro vás tipy, jak se jí zbavit a jak tvorbě plísní předejít.

Psí boudu je třeba zateplit polystyrenem

Jak zateplit psí boudu v zimě

Chováte svého psa venku i přes zimní období? Pak je třeba mu zařídit vhodné podmínky a psí boudu dobře zateplit a zkonstruovat. Poradíme vám, jak na to.

kimchi

Kimchi – recept na kvašený pokrm plný vitaminů

Kimchi – nakládaná kvašená zelenina, která vás nepotěší svým pachem, ale chutí a svými účinky na zdraví určitě! A protože v zimě není vitaminů nikdy dost, přinášíme vám dnes velmi jednoduchý recept.

Osvědčené vyprošťováky? Něco platí pro všechny, něco jen pro někoho

Někdy se po bujaré oslavě opravdu těžko vstává. Jak zmírnit následky včerejší přemíry alkoholu a co nejrychleji se dostat zpátky do své kůže?

Jednohubky mohou mít ty nejrůznější tvary i chutě.

Rychlé recepty na výborné jednohubky pro všechny

Silvestr je tu a s ním i starost o vhodné občerstvení. Ať budete trávit poslední den v roce jen v úzkém rodinném kruhu, nebo k vám přijdou hosté, určitě nechcete sedět nasucho. Přinášíme recepty na rychlé jednohubky, s kterými budete mít zaručeně úsp...

Ostropestřec mariánský

Ostropestřec mariánský zajistí povánoční detox organismu

Vánoce s hojností smaženého kapra a řízků, bramborového salátu, máslového cukroví a alkoholu nejsou pro zažívání zrovna oddechovkou. Detoxikační a regenerační kúra proto organismu po vánočním hodování jen prospěje. K takovým účelům se přímo nabízí os...

kouřící cigareta v popelníku

Jak vyčistit byt po kuřákovi

Cigaretový kouř dokáže v bytě natropit pěknou paseku, obzvlášť pokud je interiér vystaven oblakům modravého dýmu po mnoho let. Pokud na vás padl úkol udělat z takového bytu znovu čistý a svěží, nezoufejte, s našimi radami se vám to podaří.