Připravte si ta nejlepší kuřecí křidýlka

Tohle je recept na nejlepší grilovaná kuřecí křídla. Nebo snad máte lepší?

Je spousta jídel, která můžete jíst pořád – a nikdy je nepřestanete milovat. A právě křupavá křídla patří k nim. Jen si to představte. Čerstvá, šťavnatá, ale také křupavá. Přímo ideální jídlo ke sledování sportovních zápasů, ale i během letní grilova...

Kynuté těsto

Jak na kynuté těsto, aby se vždy podařilo?

Připravit kynuté těsto je tak trochu umělecké dílo, je třeba najít správnou rovnováhu mezi vědou a intuicí. I když je těsto občas záludné a někdy vypadá, jako by mělo vlastní vůli, nebojte se. S naším průvodcem se dozvíte vše, co potřebujete k tomu,...

Grilované papriky plněné sýrem

Tip na rychlovku z grilu: plněné papriky se sýrem

K nejoblíbenějším lahůdkám z grilu patří steaky nebo klobásky. Grilovaná zelenina je často jen jídlem do počtu, což je velká škoda. Zkuste příště nad žhavými uhlíky připravit plněné papriky s pikantním sýrem, po nichž sáhnou i zarytí masožravci.

Famózní domácí knäckebrot a k tomu 3 tipy na luxusní pomazánky

Proč se pustit do pečení slavného křehkého chleba? Abyste věděli, co skutečně jíte. Navíc knäckebrot je super zdravý a také vydrží mnohem déle než tradiční chleba nebo pečivo z čistě pšeničné mouky.

Nehty

Lámou se vám nehty? Na vině může být stres nebo špatná strava

Lámou se vám nehty? Tak zbystřete, na vině může být celá řada faktorů od nedostatku vitaminů přes dlouhodobý stres až po špatnou funkci štítné žlázy. Jak posilnit váš organismus tak, abyste lámání nehtů zamezili?

Medvědí česnek

Univerzální medvědí česnek: Způsob, jak oživit každý pokrm

Medvědí česnek je oblíbenou léčivou bylinou s všestranným využitím. Nejen že ji lze pěstovat pro okrasu, ale především s ní lze vyšperkovat nejeden pokrm. S užitím medvědího česneku v kuchyni opravdu platí, že se fantazii meze nekladou.

Nestyďte se a zívejte. Je to zdravé – 2. díl

Trvá průměrně pět sekund a za den si ho dopřejeme asi desetkrát. Co na nás pusa dokořán dokáže prozradit? Souvisí to snad s erotikou? Co se při zívání děje s tělem? A kdy je dobré nebrat zívání na lehkou váhu?

Plíseň na zdi

Jak odstranit plíseň ze zdi bez chemických prostředků

Plíseň v bytě je vždy nevítanou návštěvou. Objevuje se tam, kde se drží vlhkost, příznivá teplota a málo se větrá. Plíseň má ale především špatný vliv na naše zdraví, protože způsobuje kožní infekce, bolest hlavy a mnoho dalších problémů. Přečtěte si...

Bezlepkové mouky

Jakou mouku používat na bezlepková jídla?

Nemáte-li ve zvyku nakupovat ve zdravých výživách, možná jste se zatím nesetkali s divokým světem bezlepkových mouk. Ale nezoufejte, právě pro vás je tento článek. Tady se dozvíte, jaké mouky si vybrat na bezlepková jídla, které z nich jsou nejlepší...

Narcis působí na trávicí i oběhovou soustavu.

Jaké jsou jedovaté rostliny pro kočky na vaší zahradě

Zahradu si naši čtyřnozí kamarádi užívají stejně jako my. Ovšem ne vždy je to pro ně místo bezpečné. Ohrožují je nejen umělá hnojiva nebo ostré předměty, ale především jedovaté rostliny. Na které druhy si dát největší pozor?

Zeleninový salát

Zeleninový salát s kuřecím masem budou jíst i zavilí masožrouti

Zeleninové saláty patří k pokrmům, k nimž se uchylujeme s oteplujícím se počasím. V této době totiž hledáme lehčí jídla, která nás zasytí, ale nebudeme po nich mít chuť prospat celé odpoledne. Variant, které můžete vyzkoušet, je spousta. My si oblíbi...

Oprava LED žárovky

Opravte LED žárovku a ušetříte stokoruny

V našem článku se podíváme na opravu vypálené LED žárovky! Nebojte se, je to jednodušší, než si myslíte, a můžete si tak ušetřit pár korun za novou žárovku. S trochou šikovnosti to zvládne vážně každý.

Dort se špenátem? Jasně! Mecháček je vážně božský

Víte, že mechový dort uznávala i slavná kuchařka Magdalena Dobromila Rettigová? Když ho mohla péct ona pomalu před dvě stě lety, tak proč ne vy?

Kuchyně

I nablýskaný povrch můžete udržet lesklý. Stačí jednoduchý postup

Jaro je v plném proudu. Neoddělitelnou součástí těchto dní je pořádný úklid. Máloco totiž člověka potěší tak jako nablýskaný interiér kuchyně, kterou prozáří sluneční paprsky teplých dní. Jak ale udržet povrchy zářivé?

Nestyďte se a zívejte. Je to zdravé!

Přestože se zívání spojuje s ospalostí a nudou, dokáže mnohem více. Některé studie i odborníci naznačují, že zívání není pouhé otevření pusy dokořán. Mimo jiné totiž zlepšuje pozornost i kondici.

Chilli

Na bolavá záda je nejlepší mast z chilli papriček

Během dne se nám nasčítají prosezené hodiny. Ať už jde o práci u počítače, odpolední povalování u televize, nebo sezení ve škole. Neustálé sezení našemu tělu nesvědčí, a tak se není čemu divit, že řadu z nás čas od času trápí bolesti zad. Účinným a r...

Jak odstranit smůlu z oblečení

Jak snadno odstranit smůlu z oblečení? Tady jsou tři možnosti

Trávíte rádi čas v přírodě? Pak se vám možná někdy stalo, že jste si vy nebo vaše děti přinesli kromě zážitků také smůlu na oblečení. Naštěstí ale známe pár způsobů, jakými se nepříjemných skvrn zbavit. 

I psi mohou mít alergickou reakci na bodnutí včelou

Co dělat, když psa bodne včela

Psi rádi prozkoumávají všechno, co se hýbe. A jejich pozornosti neujde ani létající bodavý hmyz. Jak v případě bodnutí od včely nebo vosy postupovat? Poradíme vám co dělat, a čemu se naopak vyhnout. 

Mosaz úklid

Staré mosazné nádobí můžete snadno vyčistit. Stačí k tomu levné ingredience

Mosaz je stará, ale zlatá! Máte doma mosazné předměty, které potřebují oživení? Pak se připravte na krátkou, zábavnou a odbornou exkurzi do světa mosazi. Dozvíte se, jak vyčistit mosaz, mosazný hmoždíř, renovovat mosazné předměty a jak se postarat o...

Nejlepší jogurty jsou domácí.

Nejlepší a nejlevnější jogurt si vyrobíte doma. Jak na to?

Kvalita stravy ve značné míře ovlivňuje lidské zdraví, imunitu, energii i vzhled. Jogurt se v žebříčku zdravých jídel drží dlouhodobě na nejvyšších příčkách. Ten nejlepší si přitom lze snadno vyrobit doma.

Droždí

Je lepší sušené, nebo čerstvé droždí?

Pojďme prozkoumat rozdíly mezi sušeným a čerstvým droždím. S námi zjistíte, jak je vzájemně nahradit a jak je skladovat. Připravte se a hurá do kuchyně!