Rebarborový koláč

Výborný a nadýchaný rebarborový koláč

Pokud k létu něco opravdu patří, jsou to skvělé a nadýchané koláče, které můžete jíst jak vy se svojí rodinou, tak i vaše nečekané návštěvy. Obzvlášť vynikající je pak koláč z rebarbory. Ochutnejte a uvidíte, že jej nebudete chtít jinak.

Spojte rebarboru s jahodami a máte luxusní dort

Rebarbora je zelenina zajímavě nakyslé chuti, která si bude dobře rozumět s něčím sladkým. Třeba s jahodami, ostatně sezona tohoto ovoce a atypické zeleniny je v plném proudu.

Léky zdarma: černý bez kvete právě teď

Najdete ho téměř všude, bezu černému se daří v přírodě stejně jako v zahradách nebo v parcích. Kvete právě teď, tak neváhejte a sbírejte aromatická květenství. Usušte si je nebo si z nich připravte osvěžující limonádu či sirup.

Jak ochladit byt

6 osvědčených tipů, jak ochladit byt bez klimatizace a větráku

Horké dny jsou pro mnohé z nás nesnesitelné. Obzvlášť lidé se zdravotními potížemi, děti nebo domácí mazlíčci v létě trpí. V těchto teplotách je nutné ochladit nejen sebe, ale i byt, ve kterém žijeme. Jak ale na to, když nemáme klimatizaci? Poradíme...

Deprese ve vlastní domě

Sklenička s octem, solí a vodou udělá s bytem divy

Cítíte se u vás doma nějak podivně? Špatně spíte? Nemáte chuť k jídlu? Máte pocit, že by ten prostor potřeboval vyčistit? První pomoc vašemu bytu může poskytnout právě ocet a sůl. Zbaví vás negativních energií.

Jak potrestat kočku

Zlobí vaše kočka? Zde je pár tipů, jak ji správně potrestat

Kočky jsou proslulé svou chladností, nadřazeností a vyrovnaností. Jak tedy kočku správně potrestat, když provede něco špatného? Zde máte pár tipů, jak na to.

Francouzský toust

Recept na francouzské tousty, které si zamilujete

Každý zná rána, kdy se sotva stihne nasnídat. A pak jsou tu ty dny, kdy je času víc než dost, a přípravě snídaně tedy můžeme věnovat mnohem více pozornosti. A přesně na tyto dny vám doporučujeme přípravu francouzských toustů.

Aperol Spritz - skvělý letní drink

Udělejte si Aperol Spritz jako nanuk! Je to geniální

Aperol Spritz je hitem posledních let. Skvělý letní drink s typickou oranžovou barvou a hořkosladkou chutí. Věděli jste, že si jednoduše můžete vyrobit i Aperol Spritz nanuky? Nevěděli? Tak čtěte dále.

Detox rýže

Detox těla jednoduše a levně: stačí rýže

Jaro – všechno se probouzí k životu. To je ideální čas probudit i vaše tělo. Jak? Co třeba jednoduchým detoxem?

Favorit letošních grilovaček: krkovička se spoustou zeleniny

Na grilu letos frčí jednoduchá příprava masa. Komu se to zdá málo, může si vyhrát s přípravou různých druhů zeleniny. Inspirujte se našimi tipy na grilování a připravte si luxusní krkovičku.

Tulipány bez zeminy

Pěstování tulipánů bez zeminy

K jaru se neodmyslitelně pojí tulipány. Květiny mnoha barev a tvarů. Věděli jste, že můžou dělat parádu i u vás doma? Bez hlíny, na okenním parapetu. S trochou práce. Stačí dodržet pár pravidel a voňavé tulipány můžete mít v obýváku i vy.

Jak vybrat matraci?

Jaká má být matrace?

Spí se vám dobře? Nebo jste pořád unavení a bez energie? Za tím může být právě nekvalitní matrace. Matraci vybíráme podle třech základních pravidel. Jaká to jsou?

Proutkař

Jde najít vodu pomocí proutku?

Opravdu jde najít vodu jen pomocí proutku? Nebo je to pouhá pověra? Proutkaření je starý způsob, jak najít vodu. Toto povolání je známé už od středověku a je opředené řadou záhad.

Můžete pít minerálky každý den?

Někdo nedá na minerálky dopustit, jiný si možná není jistý, zda je jejich každodenní popíjení zdravé a svědčí tělu. Jak to tedy je?

Vodní kámen

Zbavte se vodního kamene na sprchové hlavici jednou provždy

Vodní kámen se nejčastěji usazuje ve sprše a na vodovodních bateriích. Víte, co na něj skutečně funguje a co vám pomůže se ho jednoduše zbavit? Vyzkoušejte ocet!

Jak odblešit kočku

Návod, jak odblešit kočku i celou domácnost

Ochrana koček před blechami je stejně důležitá, jako před klíšťaty. Fungují na ně podobné prostředky. Odblešit je ale třeba i pelíšky, škrabadla a celou domácnost. Přečtěte si, jak na to.

Psí sušenky

Recepty na opravdu rychlé psí sušenky

Kdo by nechtěl dopřát svým mazlíčkům jen to nejlepší. Věděli jste, že jim můžete upéct skvělé sušenky, které jim opravdu zachutnají, a ještě jim dodají potřebné živiny?

Čokoládová zmrzlina

Nejlepší recept na léto - domácí čokoládová zmrzlina

Stále teplejší počasí znamená jediné – je čas na zmrzlinu! A ne jen tak ledajakou, ale na domácí čokoládovou. Pokud vás zajímá, jak si ji připravit, jste na správném místě.

Po deštích začaly růst hřiby

Po deštích začaly růst hřiby

Jarní počasí pomalu končí. Venku se značně oteplilo. Občasné přeháňky ale pokračují doteď. Slunce a déšť! Ideální podmínky pro růst hub. Konečně rostou. Vypravte se i vy do lesa a doneste si domů pořádnou nadílku. Co nyní hledat a jaké dobroty z nale...

Co vás nakopne víc než kafe?

Co vás nakopne víc než kafe?

Nic se nemá přehánět, a to platí i tady. Většina dospělých začíná den s kávou. Mnoho z nás si dá kafíčko ještě po obědě a někteří si dopřejí i třetí šálek v pozdním odpoledni. Existují ale i jiné způsoby, jak si dodat energii. A mnohé z nich dokonce...

Domácí bulky na hamburger s tajnou ingrediencí

Recept na domácí hamburger už jsme vám prozradili, tak teď ještě přidáváme návod, jak si doma můžete upéct super bulky. Uhádnete, co a proč v nich nesmí chybět?