Jedna malá změna totiž může mít velký efekt. Pokud běžnou dlažbu vyměníte třeba jen částečně za vodopropustnou zatravňovací dlažbu, umožníte srážkové vodě pokračovat v jejím přirozeném koloběhu. Ta se místo toho, aby bez užitku odtekla kanalizací, vsákne díky mezerám mezi dlažebními kostkami do půdy. Díky tomu můžete snížit nepříznivý dopad nadměrného sucha, s nímž se příroda stále častěji potýká. Pomůžete tak zamezit nadměrnému vysychání půdy a přispět ke stabilizaci hladiny podzemních vod.

Další výhody zatravňovací dlažby

  • Už při projektování domu můžete se zatravňovacími dlažbami vyhrát souboj se stavebním úřadem o počet metrů čtverečních zastavěné plochy. Obvykle se do ní na rozdíl od klasické dlažby ta zatravňovací nezapočítává.
  • Pokud mezery, které umožňují průsak vody, opatříte substrátem a necháte v nich vyrůst trávu, docílíte nejen přírodnějšího vzhledu dlážděné plochy, ale i přirozeného snížení teploty a zvýšení vlhkosti vzduchu v okolí dlažby. V porovnání s běžným betonovým povrchem nebo asfaltem může být rozdíl i několik stupňů Celsia.
  • Nechcete-li se starat o trávu, můžete opatřit mezery štěrkem, nebo dekoračním zásypem a vytvořit tak designově zajímavou plochu.
  • Vodopropustná plocha pomůže odlehčit kanalizaci při vydatných deštích.

100% funkční dlažba

Místa opatřená vodopropustnými zatravňovacími dlažbami mají plno výhod a zároveň nepozbývají nic z funkčnosti běžné dlážděné plochy. V závislosti na typu a výšce nabízejí dostatečné zpevnění povrchu pro pohyb chodců, osobních aut i nákladní dopravy. Jisté omezení či komplikace může přinést chůze na podpatcích či pohyb s různými kompenzačními pomůckami. Kombinací s klasickými dlažbami lze ale snadno vytvořit pohodlné a bezbariérové chodníčky.

Moderní zatravňovací dlažby

V posledních letech na trhu vystřídaly staré nevzhledné zatravňovací tvárnice nové designové zatravňovací dlažby. Třeba dlažba Rainstone zaujme na první pohled rovnými liniemi, které umožní až  40% zatravnění. Čtvercová dlažba Vřídlo-EKO tvoří zase geometrickou šachovnicovou strukturu. Podobný efekt vytváří i dlažba EKO-STONE, která je ale obdélníková a má nevšední 3D povrch s vylepšenými protiskluznými vlastnostmi.

Všechny typy zatravňovacích dlažeb jsou ze dvou stran opatřené distančními výstupky, které při pokládce zajistí vytvoření rovnoměrných mezer a dostatek prostoru pro substrát s travním semenem nebo dekorační zásyp.

Vyřešte zpevněné plochy na svém pozemku moderně, funkčně a zároveň ekologicky pomocí zatravňovacích dlažeb ze sortimentu LiaStone.

Sezónní  SLEVY až 30 % do 30.6. 2024

Až do 30. června 2024 můžete využít sezónní slevy LiaStone a objednat si vybrané zatravňovací dlažby o třetinu levněji. Slevy se vztahují i na další vybraný sortiment LiaStone. Více informací najdete na www.liastone.cz/akce.