U výběru vhodné podlahové krytiny pro podlahové topení je důležité zvážit materiál, tloušťku a tepelný odpor, aby se dosáhlo optimálního výkonu a komfortu. Prvním důležitým parametrem podlahové krytiny je tepelný odpor, což je číslo, které udává míru odporu vůči pronikání tepla. Čím vyšší je u materiálu hodnota odporu, tím pomaleji teplo materiálem prochází.

Nejlepší výsledky v tepelném odporu dosahuje dlažba, ta se vám při zapnutém topení rychle zahřeje. Na druhou stranu však, když je topení vypnuté, se dlažba rychle ochladí a může být nepříjemná. Pokud jde o pohodlí při chůzi či hlučnosti, dlažba není ideální volbou.

Zcela nevhodné jsou pro podlahové vytápění koberce, jejich tepelný odpor je velmi vysoký a pro podlahové topení se vůbec nedoporučují.

Dobrou variantou, která splní nároky na pohodlí i nízký tepelný odpor jsou vinylové podlahy. Na rozdíl od dlažby je chůze po nich příjemná a to celoročně i bez zapnutého podlahového vytápění. U vinylových podlah se nejčastěji setkáváme s lepenými či plovoucími vinylovými podlahami.

Lepené vinylové podlahy SILVERO-fix jsou k podlaze pevně připevněny lepidlem a jejich tepelný odpor je velmi nízký, proto jsou právě pro prostory s podlahovým topením velmi často doporučovány. Jejich nevýhodou je však náročnější instalace než u plovoucích variant. Podklad musí být před pokládkou zcela vyrovnaný bez jakýchkoliv nerovností.

U plovoucích vinylových podlah mívají lidé občas obavy z velkého tepelného odporu. Tyto obavy však u plovoucích vinylových podlah s integrovanou podložkou nejsou oprávněné. Celovinylová podložka u podlah SILVERO-top je konstruovaná tak, aby byl její tepelný odpor, a její hodnoty se blíží lepeným vinylovým podlahám.

U podlah SILVERO-click s HDF deskou a korkovou podložkou trvá nahřátí o kousek déle, ale zase o to déle po vypnutí vydrží podlaha teplá. Navíc jsou na chůzi ještě měkčí a příjemnější.

Vinylové podlahy SILVERO můžete koupit přímo od výrobce – české společnosti Fatra na www.efatra.cz. Pro lepší představu o barvě vzoru je možné vzorek podlahy objednat až domů.