Cíle Evropské komise pro snížení emisí

Evropská komise si stanovila ambiciózní cíl: snížit emise skleníkových plynů o 90 % do roku 2040 ve srovnání s rokem 1990 a dosáhnout tak klimatické neutrality EU do roku 2050. Jako klíčový prvek tohoto úsilí se ukazují inteligentní domy, které nejenže zvyšují náš komfort, ale také přispívají k úsporám energie a ochraně životního prostředí, což je důležité pro naši budoucnost a udržitelný životní styl.

Role chytrých řešení v úspoře energií

Jedním z nejdůležitějších zdrojů energie je sluneční záření. Jeho energie procházející okny funguje jako topení. Slunce je schopno na jeden čtvereční metr okna dodat až 500W energie zdarma.

Proto je důležité jeho energii využít a řídit. Automatické stínění jako jsou rolety či žaluzie jsou skvělým způsobem. Společnost Somfy, lídr v oblasti technologií pro inteligentní domácnosti, nabízí širokou škálu produktů jako například roletový pohon RS100 io, žaluziový pohon J4io Protect, solární senzor Sunis a řidící jednotku TAHOMA® switch, které umožnují efektivní hospodaření s energií jak v létě, tak i v zimě. Somfy technologie zvyšují komfort bydlení, a navíc snižují spotřebu energie a provozní náklady.

Závazek k životnímu prostředí

Veřejností rezonuje otázka udržitelnosti, efektivity a energetické náročnosti. Somfy směřuje tímto směrem a zavázala se k environmentálním cílům prostřednictvím své iniciativy "ACT FOR GREEN". Aktivita se zaměřuje na snižování negativních dopadů na životní prostředí během celého životního cyklu produktů. To znamená, že při výrobě nejsou používány nebezpečné materiály, balení a expedice a činnost obchodního týmu podléhají odpovědnosti „V roce 2024 bylo více než 65 % celosvětově prodaných výrobků Somfy v souladu s myšlenkou "ACT FOR GREEN", a do roku 2030 je cílem společnosti dosáhnout 100 %,” zdůrazňuje poselství Jaroslav Zeman, jednatel společnosti Somfy za Česko a Slovensko.

Zdroj: VLM

Význam inteligentních řešení pro klimatickou neutralitu

Inteligentní domácnosti nám umožňují nejen žít v útulném a moderním prostředí, ale také optimalizovat spotřebu energie a šetřit náklady. S technologiemi, jako je automatizace osvětlení, řízení vytápění a rolet, můžeme přizpůsobit energetickou spotřebu našim potřebám a aktuálním povětrnostním podmínkám. Výsledkem je nejen útulný domov, ale také aktivní přístup k dosažení klimatické neutrality.