Češi sice nepatří mezi přeborníky co se týče vlastnictví nemovitostí, ale přesto nemovitost, byt či dům, vlastnit chtějí. Podíl domácností užívající nájemné bydlení je pouhých 20 %. Na Slovensku je to dokonce jen 9 % a v takovém Rumunsku dokonce jen 4 %. Přitom podíl domácností v nájmu v Německu je až 48%. Vlastnit jednu nemovitost v rodině se může jevit být rozumným, i když i to řada odborníků popírá. Investování peněz do druhé nemovitosti, zejména pokud si na její pořízení potřebujeme půjčit, nepotřebujeme ji a zvažujeme ji jako pouhou investici do budoucna, je již skutečně sporné. Kam ale jinam ukládat vydělané peníze? Výhodnějším je zlato.

Proč investovat do zlata raději než do další nemovitostí?

Diversifikace investic je klíčem k dlouhodobé finanční stabilitě. I když nemovitost může být stabilním aktivem, investice do zlata přináší do portfolia vyváženost. Zlato bývá tradičně považováno za bezpečný úkryt pro kapitál v dobách ekonomické nejistoty. Tím může být i nemovitost, ale zlato nabízí další benefity. Například likviditu.

Zlato je extrémně likvidní investice. Můžete jej snadno koupit a prodat na trhu s investičním zlatem. Na rozdíl od nemovitosti, která bude obtížnější a časově náročnější na prodej, můžete zlato rychle proměnit v hotovost podle aktuálního tržního kurzu.

Zlato má minimální náklady na údržbu. S nemovitostí přicházejí mnohé náklady spojené s údržbou, daněmi a pojištěním. Investiční zlato naopak nevyžaduje žádnou fyzickou údržbu ani platby za daň z nemovitosti. Ta mimochodem v následujícím roce poroste a předpokládá se její další růst. Zlato vám však nepřinese další finanční závazky.

Pokud se rozhodnete investovat do zlata, je důležité zvolit kvalitní zlaté produkty

V tomto ohledu budou vynikající volbou švýcarské zlaté slitky s hologramem. Tyto slitky jsou vyráběny rafinérií Argor-Heraeus a mají patentovaný hologram, který garantuje ryzost a původ zlata. Jde o zabezpečení zabraňující padělání, což je obrovskou výhodou pro investory. Zlato od vás kdokoliv odkoupí, takže nebudete mít problém s likviditou.

Patentovaná technologie, hologram na těchto slitcích, je chráněnou technologií, kterou nelze snadno kopírovat. Tím je zajištěna vaše investice a můžete mít jistotu, že držíte v rukou skutečné investiční zlato. Podobné zabezpečení se používá na bankovkách i na cestovních pasech vyspělých západních států.

Jednou z překvapivých výhod švýcarských zlatých slitků s hologramem je, že nejsou významně dražší než obyčejné slitky. To znamená, že si dokážete pořídit zabezpečený kus zlata bez většího doplatku.

Kde nakoupit investiční zlaté slitky s hologramem?

Pokud jste v České republice nebo na Slovensku, máte možnost spolehnout se na společnost Zlatovna, která distribuuje právě tyto slitky od Argor-Heraeus. To znamená, že existuje jednoduchý a důvěryhodný způsob, jak začít investovat do zlata.

Zlato je lepší než nemovitost

Investice do zlata, zejména do švýcarských zlatých slitků s hologramem, je atraktivní alternativou k další nemovitosti. Díky různorodosti portfolia, likviditě, minimálním nákladům na údržbu, zabezpečení a cenové dostupnosti nabízí investiční zlato mnoho výhod, které nemovitosti nemusí mít. Samozřejmě, výběr investice závisí na vašich individuálních cílech a preferencích, ale investování do zlata má rozhodně co nabídnout.

Investice do zlata otevírá dveře k širšímu spektru možností v oblasti finančního plánování a diverzifikace aktiv. Navíc, v dnešní době ekonomické nejistoty a fluktuací na trzích, poslouží zlato jako stabilní klenot pro vaše portfolio. Osvědčí se jako „útočiště“ pro váš kapitál v nejistých časech.

Ať už se jedná o ochranu proti inflaci, diverzifikaci aktiv, nebo jednoduše o různorodost investičního portfolia, investiční zlato, zejména zlaté slitky s hologramem od renomované rafinérie Argor-Heraeus, budou chytrou volbou pro investory, kteří hledají stabilitu a dlouhodobou hodnotu. Možnost investovat do zlata by rozhodně neměla být přehlížena.