Co jsou to brikety uhelné?

Uhelná briketa je výrobek s výběrového hnědého uhlí s přirozeně nízkým obsahem síry. Kvádry se zaoblenými rohy mají 3 různé velikosti, jejichž nejdelší rozměr se udává v jednotce palce. Vznikají z suroviny rozemleté na prach a mouru při působení vysokého tlaku a teploty 650 °C po dobu 30 minut. Výlisek má vynikající tvarovou stálost a odolnost vůči otěru. Silná koncentrace čisté fosilní horniny zbavené vody zajistí vysokou výhřevnost a dlouhou dobu hoření.

Jak zařídit, aby uhelné brikety do krbu dlouho hořely?

Základní podmínkou je rošt, přívod vzduchu zespodu do topného zařízení a doporučení výrobce pro využití uhelných briket. Na počátku si připravte polena, která nechte po zapálení rozžhavit do ruda. Na ně položte několik lisovaných briket. Po rozhoření přiměřeně uzavřete klapku pro přívod kyslíku. A jak dlouho hoří uhelné brikety? Za ideálních podmínek vydávají teplo až 3x déle než běžné hnědé uhlí.

Jaké výhody mají uhelné brikety do krbových kamen a krbů?

Optimální poměr mezi délkou žhnutí a výhřevností dokáže uspořit vaše finanční prostředky. Uhelné brikety se skladují naprosto jednoduše a bezprašně. S balíčky nebo pytli o hmotnosti 10 kg či 25 kg se velmi snadno manipuluje. Uhelné brikety využijete i jako noční palivo. Zbavíte se častého přikládání a můžete klidně spát po celou noc. Brikety lisované z prachu a mouru mají minimální emise oxidů síry a zbývá po nich jen minimum popela. Proto jsou jako jediná forma uhlí zařazené mezi ekopaliva.

Kde se vyrábí uhelné brikety?

V blízkém okolí České republiky funguje pouze jediná továrna na výrobu uhelných briket. Nachází se v Dolní Lužici v Německu a produkuje slavné a jakostí vyhlášené „Rekordky“. O stabilní kvalitu a homogenitu hmoty se stará přísný dohled laboratoře a průběžné testování vzorků odebraných přímo z pásu. Dříve se uhelné brikety vyráběly i ve Vřesové na severu Čech z bílinského uhlí. Ale před více než 10 lety byla produkce ukončena pro nedostatek kvalitní suroviny.

Chcete vyzkoušet nové pevné palivo?

Zaujaly vás uhelné brikety svými vlastnostmi a délkou hoření? Chcete jim dát šanci a pořídit si toto efektivní ekopalivo? V nabídce e-shopu Uhelnebrikety.cz si vždy vyberete ze skladových zásob. Jednotlivé balíčky jsou uložené na paletě, kterou vám dovezou až před bránu vašeho domova. Doprava je po celé České republice zdarma.