Zatímco většina Evropy se v zimě choulí do dek, milovníci tepla si mohou oddechnout. Existuje celá řada evropských destinací, které i v chladnějších měsících slibují příjemné teploty a dostatek slunečního svitu. Pojďme se podívat, kam se vydat za teplem a jak si zimní dovolenou užít na maximum.

Kanáry

Ať už pro svou zimní dovolenou zvolíte kterýkoli z Kanárských ostrovů, nešlápnete vedle. Kanáry jsou vyhlášenou evropskou destinací, kde se ohřejete v každém ročním období. Díky výhodné poloze v Atlantském oceánu a poblíž afrického kontinentu se průměrná zimní teplota vzduchu pohybuje kolem příjemných 20 °C. Kanárské ostrovy jsou také jedním z mála míst, kde si i v zimě užijete radovánky v oceánu. Voda je sice chladnější (kolem 18 °C), rozhodně ale osvěží.

Madeira a Sicílie

Dalšími skvělými destinacemi jsou Madeira a Sicílie. Madeira, často označovaná jako zelená perla Atlantiku, nabízí i v zimě příjemné teploty okolo 18 °C. Sicílie, s mírnějšími zimami kolem 16 °C, zase láká na bohatou historii, jedinečnou kuchyni a nádherné pobřeží. Na obou těchto ostrovech najdete dokonalý mix slunce, kultury a gastronomie, který z vaší zimní dovolené udělá nezapomenutelný zážitek.

Magický Kypr

Nakonec se podívejme na Kypr, ostrůvek, který i v zimě udržuje teploty mezi 18-20 °C. Je ideální pro ty, kdo hledají klidnější dovolenou bez přelidněných turistických míst. Kypr nabízí nejen nádherné pláže, ale také pestrý výběr kulturních a historických památek. Navíc v zimě nejsou ceny tak vysoké, takže si můžete užít luxus za mnohem příznivější ceny.

Zdroj: Youtube

Teplíčko i v Čechách?

Pokud hledáte teplé útočiště blíže domova, Česká republika nabízí několik skvělých možností. Jednou z nich je termální bazén v hotelu Thermal ve Varech. Otevřený byl v roce 2021, nabízí střešní bazény s nezapomenutelným výhledem na Karlovy Vary. S dvěma bazény, z nichž jeden je napuštěn vřídelní vodou, je to ideální místo pro relaxaci. Vstupenky stojí 245 Kč ve všední den a 345 Kč o víkendu na dvě hodiny.

Další skvělou volbou jsou Termály Velké Losiny. S devíti termálními bazény, čtyřmi typy saun, tobogány a dalšími atrakcemi je to pravé místo pro odpočinek i zábavu. Termální park nabízí bazény napájené z přírodních minerálních zdrojů s teplotou vody okolo 33 °C. Po dni stráveném touláním se po Jeseníkách je to ideální místo k uvolnění namožených svalů. Vstupné na tři hodiny je 450 a 400 Kč. Takže i když vám evropské destinace mohou přijít daleko, máte možnost užít si teplého počasí a relaxace i přímo v České republice.

A kam se vyrazit koupat s dětmi, i když je venku mráz?

Pro rodiny s dětmi, které hledají zábavu a relaxaci, jsou české aquaparky ideálním řešením. Aquapark Čestlice, známý také jako Aquapalace Praha, je jedním z nejlepších v zemi. Nabízí 21 tobogánů a skluzavek, včetně nejdelšího tobogánu v ČR Canyon, dlouhého 250 metrů. Rodinné zázemí zahrnuje brouzdaliště, skluzavky, vrak pirátské lodi a unikátní bazény s umělým vlnobitím.

Večerní program přitahuje vodní laser show s různými efekty. Pro relaxaci jsou k dispozici vířivky a 19 metrů dlouhý plavecký bazén. Potápěčské ponory se zkušeným instruktorem nabízí jedinečný zážitek v 8 metrů hlubokém potápěčském tubusu. Pro milovníky saun je tu Saunový svět s 18 druhy saun.

Dalším skvělým místem je Aqualand Moravia v Pasohlávkách. Jde o nejmodernější aquapark v ČR s více než 10 bazény a 20 tobogány. K dispozici jsou sauny, různé procedury, kryokomora, římské lázně a nejrůznější restaurace. Interiér je inspirován designem římských lázní.

Mezi hlavní atrakce patří tobogány Kamikadze, Boomerango a High five, který získal v roce 2020 cenu za 2. nejlepší tobogán v Evropě. Pro děti jsou připraveny bazény, skluzavky a další atrakce. Wellness centra nabízejí sauny, whirpooly a relaxační procedury. Geotermální voda s vysokým obsahem sirovodíku a minerálů je používána pro relaxační bazény a wellness procedury.

Zdroj: kudyznudy.cz, travelbible.cz, https://www.aquapalace.cz/, https://www.aqualand-moravia.cz/, https://www.termaly-losiny.cz/, https://www.thermal.cz/

Související články