Minimalismus oslovuje

Je to tak. Touha architektů a investorů po minimalisticky štíhlém designu okenních profilů přivedl firmu REHAU k vývoji nového okenního systému s názvem ARTEVO©. Jedná se o zcela novou konstrukci profilu vyrobeného z osvědčeného kompozitního materiálu (RAU-FIPRO X), ve kterém přítomnost skelných vláken zajišťuje optimální tvarovou stabilitu a pevnost. Jednoduše řečeno: z tohoto materiálu lze bez obav vyrobit i velké okenní prvky, které si co do velikost téměř nezadají s profily hliníkovými. „Kompozit“ v tomto ohledu nastavil maximální možnou výšku okenního prvku na hodnotu 2,7 m (bílé provedení a lepené sklo). U balkonových křídel se dostáváme na výšku až 3 m. Rozdíl oproti klasickým profilům je patrný na první pohled. ARTEVO© má stavební hloubku pouhých 80 mm a vyniká ostře řezanými liniemi, malými rádiusy a štíhlými přesahy, čímž působí ještě subtilnějším dojmem, než ve skutečnosti je. A vy si můžete vybrat, zda dáte přednost klasickému profilu (max. tl. zasklení je 56 mm) nebo variantě s plošně lícujícím křídlem (tl. zasklení 72 mm).  

Více než 400 barevných možností

REHAU již dříve nabízelo u svých okenních profilů širokou paletu barevných dekorů a designů. ARTEVO© není výjimkou, jen je vše provedeno s citem pro ještě větší dokonalost estetického dojmu. Můžete mít plně probarvený profil nebo jej doplnit také hliníkovými obložkami, které jsou představitelem vrcholně minimalistického pojetí architektury oken. Ještě důležitější je ale fakt, že na výběr máte více než 400 dekorů a designů včetně perfektního dřevěného vzhledu (KALEIDO WOODEC), či lakovaného provedení. Speciální povrchová úprava HDF zajišťuje navíc snadnou údržbu na jedné straně a schopnost odpuzovat nečistoty na straně druhé. 

Ke cti designových oken ARTEVO© patří, že vše je zabaleno do balíčku, ve kterém nechybí nejlepší hodnoty tepelné izolace, nejnižší hodnoty hlukového útlumu a možností objednat si doplňkovou výbavu – například bezpečnostní systémem SMART GUARD apod. Certifikace pro pasivní domy je v této kategorii samozřejmostí. ARTEVO© okenní profily představují technický pokrok a nové estetické vnímání oken jako takových

www.rehau.cz