„Sestava nábytku je obvykle středobodem terasy nebo centrem naší zahradní zábavy. Proto je důležité zvolit vhodnou velikost, materiál i vzhled nábytku tak, aby byl v harmonii se svým bezprostředním okolím i celkem“, vysvětluje Jaroslav Křišťál, produktový manažer společnosti Mountfield. Jeho výběru věnujeme pozornost hlavně proto, že si ho budeme užívat řadu let po celou sezónu, v případě zimních zahrad dokonce celoročně. Podstatným faktorem je tedy i jeho kvalita.

Vyberte si ten pravý pro vás

Můžete si vybrat například precizně zpracovaný nábytek z masivního a odolného exotického dřeva eukalyptu nebo teaku.

Tropický eukalyptus má velice tvrdé, odolné, a přitom lehké dřevo, které bez problémů odolává povětrnostním vlivům včetně kyselých dešťů ve městech. Vyniká barevnou stálostí a medovým zbarvením s nádechem do červena.

Teak je výjimečně pevným, trvanlivým a odolným materiálem, který skvěle zvládá celoroční vystavení venkovním podmínkám. S přehledem odolává střídání teplot a vlhka, slunečnímu záření, škůdcům i kyselým dešťům. Ošetřovat ho můžete vhodným olejem pro daný typ dřeva.

Pokud máte raději moderní a čistý design, možná vám budou více vyhovovat jednodušší linie nábytku ze slitiny hliníku a mědi. Jistě oceníte spojení jejich stability a pevnosti s až překvapivě nízkou hmotností konstrukce. Čištění zvládnete hadříkem a vlažnou vodou.

Oblíbeným materiálem je také dekorativní tahokov. Nábytek z tahokovu je díky speciální povrchové úpravě celoročně odolný vůči povětrnostním podmínkám i slunečnímu záření, jeho povrch nebledne a je bezúdržbový.

Je dobré také poznamenat, že výrobci nábytku myslí na plnohodnotný nábytek také pro menší prostory, jakými jsou balkony městských bytů a zápraží chat a chalup. S dobrou balkonovou sestavou (obvykle dvě křesla a stůl) můžete zažívat zábavu, relax i romantiku ve velkém stylu i na doslova pár metrech čtverečných.

Letní déšť? Pod altánem žádný problém

Sedáváte rádi na zahradě jen tak pro radost z pohledu do přírody? Nebo si k tomu přiberete pár přátel na povídání či jen pěknou knížku ke čtení? Pak určitě oceníte nad hlavou i nějaký přístřešek, altán, který vás v zahradním zákoutí ochrání před slunečními paprsky či letní sprškou a dodá potřebnou dávku intimity a pocitu absolutní pohody. Přesně podle vašich představ si je i snadno vybavíte venkovním nábytkem, polštáři, nejrůznějšími dekoracemi i praktickým osvětlením. A konečně, altán vám prodlouží sezonu na zahradě klidně až do prvních zimních měsíců, pokud nebudou vyloženě mrazivé.

„V rozsáhlé kategorii zahradních altánů nabízíme široký sortiment kvalitních produktů pro dokonalou venkovní relaxaci. Vybírat můžete z různých typů altánů, včetně luxusních altánů z cedrového dřeva, které vás okouzlí svou přirozenou krásou a dlouhou životností“, vysvětluje Jaroslav Křišťál, produktový manažer společnosti Mountfield. Cedrové dřevo přináší do altánu neodolatelný šarm. Cedr je známý svou přirozenou odolností vůči hnilobě, hmyzu a povětrnostním vlivům. Jeho jemná textura a příjemná vůně dodávají altánu teplý a příjemný charakter. Cedrové dřevo s postupem času získává na kráse a díky trvanlivosti a přirozenému odstínu bude altán vypadat elegantně a vkusně i po mnoho let.

Více o zahradním nábytku naleznete na www.mountfield.cz