Čím více květináčů, tím více radosti

Popisovatelný květináč nabízí mnohostranné využití. Proto je dobré vyrobit jich rovnou více kusů. Květináč využijete nejen jako dárek pro maminku, ale také například pro paní učitelku nebo pro své blízké. A pokud vám nějaké zbydou, použijte je na bylinky v kuchyni. Rostliny díky tomu při vaření už nikdy omylem nezaměníte.

Proměna obyčejného květináče v popisovatelný

Připravte si rukavice, krycí pásku, plochý štětec, bílý univerzální krycí nátěr Balakryl UNI a Balakryl Tabulovou barvu. Pod vyvýšený okraj květináče nejprve nalepte krycí pásku. Bílou barvu důkladně rozmíchejte a okraj natřete pomocí úzkého štětce, a to ve 2 vrstvách s odstupem 4 hodin. Tento univerzální vodou ředitelný nátěr se snadno aplikuje, výborně kryje, rychle schne a odolá povětrnostním vlivům. Je vhodný do interiéru i exteriéru.

Chopte se tabulové barvy

Jakmile obě vrstvy zaschnou, pásku opatrně sloupněte a připravte si tabulovou barvu v černém odstínu. Nátěr opět opatrně rozmíchejte, aby v něm nevznikly vzduchové bubliny. Poté natřete zbylou část květináče. První vrstvu nechte zaschnout asi 2 hodiny a následně aplikujte druhou vrstvu.

Balakryl Tabulová barva je vodou ředitelná. Díky tomu se snadno roztírá, nezapáchá, rychle schne a vytvoří krásně hladký a matný vzhled. Nátěr je určen pro vnitřní i venkovní použití na různé druhy povrchů včetně školních tabulí a pingpongových stolů. Má také atest na dětské hračky a pro styk s potravinami. Vyrábí se v černém a zeleném odstínu.

Od natírání k zahradničení

Až všechny vrstvy nátěru zaschnou, přesuňte se do zahrádky a do květináče zasejte nebo přesaďte rostliny dle vlastního výběru. Na závěr můžete květináč ozdobit jutovou stuhou. A druhý den už na něj můžete psát nebo kreslit. Tabulová barva je totiž popisovatelná po 24 hodinách od aplikace. Křídu pak snadno setřete pomocí vlhkého hadříku nebo houbičky. Díky tomu můžete květináč přizpůsobit aktuální náladě, příležitosti i roční době.

Zdroj: Youtube