Lesklý nábytek vypadá skvěle, ale také je na něm všechno vidět.

Chcete vědět, jak opravit lesklý nábytek, aby vypadal jako nový?

Nábytek s lesklým povrchem poutá pozornost, zato je na něm všechno vidět. Nejde pouze o nečistoty, ale hlavně o drobná poškození, kterým se při běžném používání těžko vyhnete. Dokážete si ho sami opravit?

Milujete pečení? Pak u vás doma nesmí chybět elektrický šlehač

Perfektně zpracovat těsto nebo našlehat dokonalý krém na dort je docela pracné. Abyste se tolik nenadřeli, využijte ruční mixér neboli šlehač. Ostatně hodí se vám i jindy, protože některé moderní přístroje slibují také další funkce.

DIY. Kobereček do koupelny ze starých ručníků

Praktický kobereček do koupelny vás zahřeje hned dvakrát. Pokud nemáte podlahové topení, už nebudete stát na chladných dlaždičkách. A navíc zužitkujete staré ručníky, které byste jinak třeba vyhodili. A to by byla velká škoda. 

Podzimní interiér

Jak snadno zútulnit byt na podzim

Máme tu podzim a s ním i změnu počasí, nálady i interiéru. Po létě dáváme pryč veselé doplňky a snažíme se vrátit k jednoduchosti a vyváženosti. Jak si to doma tedy řádně připravit na sychravé dny, abyste se cítili dokonale útulně?

Kuchyňská linka na míru

3 důležité věci, na které myslete při plánování kuchyňské linky na míru

Zařizování nové kuchyně není snadná záležitost. Je třeba myslet na spoustu důležitých věcí, aby se vám v kuchyni dobře vařilo. Které jsou ale ty nejdůležitější? Poradíme vám.

Mystická romantika

Bydlení jako z pohádky? Zařaďte do něj trochu romantiky

Podzim s sebou přináší touhu zachumlat se do peřin a užívat si příjemné nicnedělání. Tak proč si svůj odpočinek nezpříjemnit tím, že svůj domov trochu proměníte. A to právě za pomoci textilií. Jen trochu netradičnějších, než jaké znáte.

Pro závěsnou poličku snadno vyberete místo, kde vám nebude překážet.áPol

Chybí vám doma místo? Vyrobte si závěsnou poličku

Když na podlaze už není volný prostor, podívejte se ke stropu. Určitě se na něj dá někde u vás doma zavěsit polička. A když na to přijde, nemusí zůstat jen u jedné.

Beznámrazová lednička. Jak funguje technologie No Frost?

Nejběžnější ledničky neboli dvoudvéřové kombinace chladničky s mrazničkou vybavenou technologií No Frost jsou praktické. Hlavně v tom, že nemusíte kvůli mrazničce čas od času vypínat spotřebič a zbavovat ho nánosů ledu. Jak to vlastně funguje?

Kdy se vyplatí přidat k nové závěsné toaletě staré štokrle?

Závěsné WC je moderní už pár let a výhody, které nabízí, ocení snad každý, kdo si ho pořídí. A jak se popasovat s jedním minusem? Snadno, stačí nízká stolička. Třeba po babičce.

Hrací deka

Vybíráme hrací deku pro děti

Víte, proč byste měli mít doma hrací deku pro nejmenší? Nejenže vaše miminko zabaví, ale navíc rozvíjí i jeho motorické dovednosti. Můžete si ji pořídit v obchodě, nebo ji snadno vytvořit v pohodlí domova. Jak na to?

Čištění digestoře

Jak správně vyčistit digestoř

Čištění digestoře patří k domácím pracím, které se snadno přehlíží. Když ji ale nebudete čistit tak často, můžete zhoršit kvalitu vzduchu v místnosti. Jak digestoř správně čistit zevnitř i zvenku, abyste u toho nestrávili celé mládí?

Elektrosmog

Co je to elektrosmog a jak ho omezit

Už jste někdy slyšeli o elektrosmogu? Určitě jste se s ním ve svém životě setkali, ale možná o tom ani nevíte. V dnešní moderní době totiž není prakticky možné vyhnout se elektromagnetickému záření.

Vinylová krytina je bezvadná volba, ale pozor na škrábance.

Podlahy nevybírejte jen podle vzhledu. Co o nich říká zátěžová třída?

O praktických vlastnostech nové podlahy rozhoduje více parametrů. Včetně zařazení do zátěžové třídy. Proč se vám hodí zrovna tohle vědět?

Dokonalá snídaně. S toustovačem, nebo topinkovačem?

K perfektní snídani patří teplé dobroty. Pokud máte rádi křupavé tousty, lehce ogrilovanou zeleninu či zapékané bagety, budete potřebovat hned dva přístroje. Toustovač i topinkovač.

Tuhý šampon je radost používat.

Tuhá kosmetika v koupelně. V čem je lepší než tekutá či krémovitá?

Spektrum hygienických a pečujících přípravků se stále rozšiřuje, tuhá kosmetika už pár let není výjimkou. Proč byste ji měli mít ve své koupelně i vy?

prahy instalace

Proč se dávají prahy?

Prahy máme každý doma, poslední dobou se od nich občas upouští. Mají ale důležitou roli. Proč je vhodné mít je doma?

Barva roku

Objevte jednu z mnoha barev roku 2023

Globální výrobce barev a nátěrových hmot PPG vyhlásil barvu roku 2023. Stal se jí odstín Vining Ivy, elegantní sytá barva na pomezí modré a zelené. Byla inspirována hlubokými vodami, vzbuzuje pocit klidu a vede k zamyšlení.

marmoleum

V čem je skvělé marmoleum?

Zní to podobně jako mauzoleum, marmeláda či muzeum. Ovšem ani s jednou ze tří věcí to nemá nic společného. Marmoleum je totiž přírodní podlahová krytina, jejíž počátky sahají do 19. století.

Skladování hrnců a pánví

Jak originálně skladovat hrnce a pánve

Ukládání hrnců a pánví v kuchyni může být výzvou. Pokud je příliš mnoho nádobí a nedostatek místa, musíte zapojit svou fantazii. My pro vás však máme několik praktických a estetických řešení.

Inspirujte se a pusťte se do přeměny svého domova

Nudíte se? Inspirujte se a pusťte se do přeměny svého domova

K tomu, ab byl váš domov krásnější, se nemusíte pouštět do kompletní rekonstrukce. Stačí, když budete malovat, tapetovat nebo obkládat. Pokud víte, že si váš domov zaslouží změnu, pusťte se do ní. A inspirujte se s námi!

Mozaikou můžete ozdobit například desky stolků.

Vyrobte si sami. Ozdobte desku stolku originální mozaikou

Minulý týden jsme vás seznámili se stálicemi a trendy v mozaikách a nyní vám nabízíme postup, jak si mozaikou odekorovat desku malého stolku. Jde to snadno a rychle.