Sítě do oken

Vyplatí se investovat do sítí do oken?

Obtěžuje vás doma poletující hmyz? Jednou z možností, jak se ho zbavit je pořízení praktických sítí do oken. Jaké jsou druhy sítí, jak je nainstalovat a pečovat o ně?

Chytrý hrnec

Jaké jsou výhody a nevýhody chytrého hrnce

Multifunkční hrnec, multicooker nebo chytrý hrnec, tak různě se dá nazvat nádoba, která má v kuchyni všestranné využití. Jaké jsou jeho výhody a nevýhody? A stojí za to si jej pořídit?

Dřevo v koupelně

Vydrží dřevo v koupelně?

Krásná dřevěná koupelna jako z filmu? Nebo alespoň dřevěné doplňky? Krása, že? Je to ale dobrý nápad? Vydrží dřevo nápor vlhkosti? Ano! Chce to ale promyslet pár detailů.

Červený pokoj

Barvy interiéru podle vašeho charakteru: 1. díl

Každý chceme bydlet v příjemném prostředí. Chceme se doma cítit dobře. Pro každého to ale znamená něco trochu jiného. Někdo potřebuje barvy klidné, někdo barvy divoké. Někdo má rád odstíny tmavé, někdo světlé. Jak si vybavit interiér podle vašeho cha...

Tactile design

Tactile je nový supertrend v interiérovém designu

Každý se chce u sebe doma cítit příjemně – a proto je důležité zařizování svého domova věnovat patřičnou pozornost. Pokud to chcete udělat jednoduše, inspirujte se trendem Tactile. Co to je?

Plynová varná deska VDP 665 X je dostupná za sympatických 5590 Kč.

Nové spotřebiče slibují maximální nasazení

Nejen lidé musí podávat maximální výkony, totéž čekáme i od běžných spotřebičů. Jaké novinky stojí za zmínku a třeba i za nákup?

Vzor chevron se dá pojmout opravdu moderně.

Parkety se vrací. Ale trochu jinak, než si pamatujete z dětství

Říká vám něco stromeček, rybí kost nebo chevron či cihlová vazba? Tak právě tyto způsoby pokládky podlah se vrací. Ovšem moderně, v podobě dekorů. A nemusí být jen u dřevěných krytin.

Kdy se vyplatí slim pračky?

Někdy se jim říká úzké, jindy kompaktní anebo slim. Řeč je o pračkách, které jsou subtilnější než klasické, proto se dobře hodí do koupelen, kde není místa nazbyt. Co je pro ně ještě typické?

Kuchyně

Instalujeme velkoformátové obklady stěn

Chtěli byste netradičně oživit holé stěny, ale nechcete zvolit klasické keramické obklady nebo dřevěné palubky? Máme pro vás řešení! Do popředí se dostávají velkoformátové obklady z plošných materiálů, které nabízí elegantní design i praktičnost. Jak...

Inspirace: proměna pomocí barev

Inspirujte se způsoby, jak oživit bydlení snadno, rychle a levně

Omrzel vás vzhled vašeho domova, ale nechce se vám investovat do celkové rekonstrukce? Pak vám přinášíme inspiraci na pár jednoduchých způsobů, jak můžete svůj interiér proměnit bez vyšších investic.

Rozhovor s designérkou: Design by měl hlavně sloužit (II.)

S produktovou designérkou Annou Marešovou pokračujeme v povídání o její tvorbě. Zaměříme se na originální intimní pomůcky, zjistíme, co jiného ještě navrhuje, kam chodí na své nápady i jak vnímá ocenění své práce.

Rozhovor s designérkou: Design by měl hlavně sloužit (I.)

Produktová designérka Anna Marešová nejprve vešla ve známost s intimními pomůckami. S nimi co do velikosti kontrastuje pražská vyhlídková tramvaj. Nicméně její tvorba a život se zdají být ještě košatější.

Zásuvky a vypínače v koupelně. Musí mít vyšší krytí? A co výjimky?

Před pár dny jsme si „posvítili“ na hodnoty IP v případě elektrozařízení na zahradě, nyní si připomeneme, co je vhodné v případě koupelny.

Příprava kávy

5 tipů, jak si doma originálně připravit kávu

Rádi byste si připravili kávu jako z vaší oblíbené kavárny? Vybrali jsme pro vás 5 nejzajímavějších přístrojů, díky kterým si doma vykouzlíte tu nejlepší filtrovanou kávu nebo cappuccino.

Kuchyně v industriálním stylu

Jak zařídit kuchyni v industriálním stylu

Nastal čas na rekonstrukci vaší kuchyně, nebo jen chcete osvěžit její vzhled? Možná se vám zalíbí právě jednoduchost a funkčnost industriální kuchyně. Přečtěte si, jaké prvky jsou pro „průmyslový” styl nejdůležitější.

Inspirace na růžový interiér

Růžová nejen pro ženy. Inspirujte se touto barvou v interiéru

Že růžová barva do bydlení nepatří? A když ano, tak jen do ryze ženské domácnosti? Ale kdepak! Pokud vám při kombinaci slov růžová v interiéru vstávají hrůzou vlasy na hlavě, podívejte se na naši dnešní inspiraci. Uvidíte, jak dobře tato barva může v...

Interiér

Barvy interiéru podle vašeho horoskopu – Lev

Lidé narození v ohnivém znamení jsou považováni za extrovertní a pozitivní. Podobně jako král zvířat, i oni si potrpí na okázalost a luxus, což se promítá i do stylu interiéru, který je jim blízký.

Mezigenerační bydlení vyžaduje větší toleranci a respekt. Ale když to dokážete, zjistíte, že všichni můžou profitovat ze společné blízkosti.

Více generací pod jednou střechou. Jak si zpříjemnit život?

K pohodovému bydlení několika generací v jednom domě je třeba se prokousat. Ale jde to. Zcela určitě k němu přispěje dobře navržený prostor.

Zásadní rozdíly mezi kuchyňskými váhami. Znáte je?

Čím častěji doma vaříte, tím spíš potřebujete přesnou kuchyňskou váhu. Což je důležitý, nikoliv jediný parametr, podle kterého byste ji měli vybírat. Na co ještě hledět?

Omyvatelný nátěr Primalex Bacteria Resist obsahuje ionty stříbra, díky nimž brání tvorbě bakterií a plísní. Prodává se v bílé barvě nebo si ho lze nechat natónovat, na výběr více než 20 000 odstínů, cena na dotaz.

Novinky do koupelny. Chcete změnu?

Někdy stačí jinak vymalovat, jindy zase vyměnit nábytek nebo třeba sprchový kout či umyvadlo. Ale hodně hrají i maličkosti. Vaše koupelna spolehlivě prokoukne díky novinkám na trhu.

žárovka

Žárovky – teplá bílá, nebo žlutá?

Říká vám něco zraková pohoda? Ne? Čím více jsme v zrakové pohodě, tím lépe pro naše tělo – pomáhá v tom uspořádání prostor, eliminace únavy, ale také volba vhodných světel. Jakou žárovku zvolit, aby vaše oči nebyly zbytečně unavené?