Zastíněním uděláte v interiéru parádu

Škála moderního interiérového stínění je pestrá nejen z pohledu samotného účelu, ale také designu. Což je pro jeho výběr či obměnu dobrá zpráva. Teď už jen stačí vybrat to nej.

Čtenářský dotaz: Ovlivní výměna varné desky také digestoř?

Čas od času je třeba vyměnit starý spotřebič za nový a varná deska není výjimkou. Co je třeba vědět, když společně s novou varnou deskou chcete místo plynu indukci?

Koupelnové baterie řady Allure s kartáčovaným povrchem Cool Sunrise v odstínu zlaté

Podívejte, jak zlaté akcenty skvěle sluší koupelně!

Zlatá barva se v koupelnách často propojuje se zámeckým stylem, který ale každý z nás nemusí a do soudobých interiérů se málokdy hodí. Zkuste na to jít od lesa a zlatou využijte na detailech.

Organizace dokumentů

Organizace dokumentů může být hračka! Chce to jen správný systém

Znáte to, rychle potřebujete najít nějaký důležitý dokument nebo účtenku a ve změti různých papírů ne a ne najít ten pravý. Jak si zorganizovat dokumenty, abyste vždy našli vše, co potřebujete? 

Jsou polštáře z dutého vlákna hypoalergenní?

Jsou polštáře z dutého vlákna hypoalergenní?

Nemálo lidí bojuje s alergiemi. Léky jsou dobrou cestou, jak tlumit příznaky, ale co je skutečná příčina? Mnoho jedinců s překvapením zjistí, že za jejich alergiemi nejsou rozkvetlé stromy a prach, ale třeba roztoči schovávající se v polštářích, peři...

Jaký sporák je nejúspornější

Na čem vařit nejúsporněji? Plyn, elektřina nebo indukce?

Indukce vám uvaří nejrychleji vodu a u plynového sporáku zase můžete snadno regulovat teplotu. Na čem ale vařit, abyste uspořili nějakou tu korunu? Poradíme vám, zda je lepší plyn, elektřina nebo indukce.

Barva interiéru: jaká je ta vaše?

Vyberte si správnou barvu interiéru podle vašeho temperamentu

Zařizujete si bydlení a nevíte, jak začít. Která barva by mohla být ta vaše? Záleží i na vašem temperamentu. Žlutý interiér se hodí k jinému typu lidí než interiér červený. A modrý? Zelený? To se dočtete dále.

Inspirace: Textilie v ložnici

Inspirace: Textilie v ložnici jako způsob, jak vytvořit útulné bydlení

Ložnice patří v domácnosti každého z nás k místům, kde trávíme spoustu času. I proto je důležité, abyste se v ní cítili příjemně. A právě na to, jak se doma budeme cítit, mají velký vliv drobnosti ve formě dekorací, ale i textilií. A právě na ty se b...

Jednou ze zajímavostí kuchyně jsou atypická madla z dřevěné kulatiny, která se opakují na skříňové stěně v předsíni.

Návštěva interiéru, který má ložnici v obýváku

Přidat do hlavního obytného prostoru místo na spaní je vcelku běžné, ale jak v něm vytvořit samostatnou ložnici bez příček? Řešení ve stylu chytré horákyně přesto existuje. Inspirujte se!

Odbornice radí, jak používat žehličku na vlasy

Nedávno jsme uveřejnili článek o správném výběru žehličky na vlasy a v redakčním mailu jsme záhy objevili dotaz čtenářky Mariky z Českých Budějovic týkající se správného výběru povrchu. Nicméně při žehlení nejde jen o něj. Jak správně používat žehlič...

Umyvadlo na desku: z trendu stálice

Jednou z velkých předností umyvadla na desku je fakt, že se vejde téměř všude. Navíc se tohle nadčasové řešení hodí do moderních i rustikálně laděných koupelen.

Baldachýn na pergolu

Jak vyrobit baldachýn na pergolu

Máte pergolu s průhlednou střechou, do které v létě praží sluníčko? Řešením je vhodné zastínění – například baldachýn na pergolu, který poskytne stín a zároveň dodá vašemu posezení elegantní vzhled. Zde máte návod, jak baldachýn na pergolu vyrobit.

Podlaha do kuchyně

Vybíráme podlahovou krytinu do kuchyně. Která je ta nejvhodnější?

Kuchyně patří mezi místnosti, kde je podlaha pravidelně vystavována opravdu vysoké zátěži. Nečistoty, rozlití vody nebo padající nádobí způsobují značné opotřebení, a proto je potřeba zvolit správnou podlahovou krytinu, aby vám vydržela co nejdéle. K...

Inspirace: Rostliny v interiéru

Inspirace: Rostliny, které oživí váš domov

Ačkoliv je současné počasí nevyzpytatelné a chladné deštivé dny se střídají s těmi slunečnými, příroda je plná květů a rozkvetlých stromů, které den udělají příjemnějším. Převládá u vás doma pocitový chlad? Pak si vneste trochu zeleně a rostlin i tam...

Test robotického vysavače Rowenta X-Plorer Serie 95

Tak jsme po mnoha letech měli doma zase robotický vysavač. A ukázalo se, že vývoj šel dopředu mílovými kroky. Bohudík.

Rostliny zdarma. Darujte svoje přebytky a vezměte si zase jiné hrnkovky

Určitě už jste slyšeli o swapu, což je akce, na kterou donesete nepoužívané věci v dobrém stavu a odnesete si, co se vám hodí. Přesně tohle vás teď čeká v pražské Zahradě na niti, kde se budou směňovat rostlinné přebytky. Už zanedlouho!

Spokojenost se sprchovou vaničkou zaručují hlavně tři parametry. Znáte je?

Budete-li měnit starou vaničku ve sprchovém koutu po mnoha letech, zaměřte svou pozornost na tři zásadní parametry. Víte, které to jsou?

Renovace kuchyně

Jak renovovat kuchyň téměř za „pár korun”

Přemýšlíte o rekonstrukci vaší kuchyně, ale z vysokých cen se vám protáčejí panenky? Zkuste svou původní kuchyni pouze zrenovovat. Máme pro vás praktické tipy, jak na to.

Inspirace: Černá v interiéru

Černý interiér. Je to váš šálek kávy?

Černá barva nepatří k těm, které by se u každého doma objevovaly ve velkém – většina z nás ji má spojenou se smutkem. Věděli jste ale, že když ji použijete správně, může váš domov udělat na první pohled elegantním a útulným? Inspirujte se s námi.

Máte doma starožitnost? Není to zlatý důl? Jak to poznat?

U obrazů proslulých malířů není pochyb, ale jak zjistit, zda starý sekretář nebo porcelánová váza pro prababičce patří mezi starožitnosti? Kolik se v těchto věcech asi skrývá peněz? A hlavně – nechat si starožitnosti, nebo je prodat?

Co vědět, než si koupíte svou první žehličku na vlasy

Většina žen musí to, co se jim po zdravém spánku objeví ráno na hlavě, nějak upravit. Jedním z pomocníků se může stát žehlička na vlasy, která vyhladí neposedné kudrny, nebo i naopak. Co byste měly vědět, než si ji koupíte?