Panenka Baby born s kouzelným dudlíkem, 1839 Kč

Zítra mají děti svátek. Nezapomněli jste... na dárek?

Do prázdnin už není daleko, a tak se může zdát, že je 1. červen věnovaný dětem záměrně. Něco jako předčasný dárek, než pro ně začne báječně dlouhé volno. Ale důvod je jiný. V každém případě to chce aspoň jeden dárek. Čím byste jim mohli udělat radost...

Víte, kdo vynalezl ledničku? Myslíte, že to byl Albert Einstein?

Kdyby byla ve vědomostním kvízu otázka, kdo vynalezl chladničku, asi by málokdo zatrhl jméno slavného fyzika Alberta Einsteina. A přitom je to správně, byť relativně.

Proč se nábytek opatřuje kolečky? Pro líbivější design a snazší manipulaci.

Frčíme! Co všechno v interiéru ujíždí na kolečkách?

Co má kolečka, s tím se lépe manipuluje. Tak už se přestaňte tahat se stolky, nízkými skříňkami a dalšími drobnými kusy nábytku, a jednoduše je posuňte.

Sluchátka mohou zaručit skvělý poslech i úžasné ticho

Sluchátka už dávno neslouží jen k poslechu hudby či mluveného slova, takže můžete čekat víc než jen kvalitní zvuk a atraktivní design. Sluchátka se dnes neobejdou bez dokonalého zpracování, jsou sametová na dotek, příjemná a měkká.

Jak se dostat do vany, když už tělo nefunguje jako dřív?

Rádi se koupete, jenže... Máte dočasný či trvalý zdravotní hendikep? Pokud nemůžete nebo nechcete vanu vyměnit za sprchový kout, nezoufejte. Nabízíme vám několik řešení, jak si usnadnit cestu tam i zpět.

Metoda Kintsugi

Metoda kintsugi: Opravte rozbitou keramiku stylově

Rozbili jste oblíbený porcelánový talíř nebo památeční mísu po babičce? Nezoufejte! Tyto a další vzácné kousky z porcelánu, keramiky a kameniny nemusí vždy končit v popelnici. S technikou kintsugi navíc daným kouskům dodáte patřičný šmrnc.

Odšťavňování ovoce

Nastává čas ovoce. Vyberte nejlepší odšťavňovač

Čerstvé ovocné a zeleninové šťávy z vlastního odšťavňovače se těm krabicovým džusům z obchodů nevyrovnají. Chutnají úplně jinak a navíc si vždy budete jisti, že pijete šťávu z kvalitních surovin. Jak ale vybrat odšťavňovač, abyste se vyhnuli zklamání...

Trendy obklady a dlažba

Které obklady a dlažby letos frčí? Vsaďte na přírodní materiály

Květinové vzory, ornament i obklady a dlažby celého barevného spektra si své místo na výsluní už zažily. Současné trendy keramiky ovšem drží pevně v rukou obklady z přírodních materiálů. Pojďme se na ně podívat více zblízka.

Samolepky na zeď

Samolepky na zeď dodají vašemu domovu šmrnc

Pohádkové postavy, zvířátka, květiny, tečky, inspirativní texty,... fantazii se meze nekladou, a to platí dvojnásob v oblasti samolepek na zeď. Každou místnost oživí a dodají jí šmrnc. Nic se však nesmí přehánět. V článku prozradíme, co byste měli vě...

Kouzelné slovo martindale. Co znamená a proč je u sedaček tak důležité?

Až budete chtít novou sedačku nebo jen její nový potah, zajímejte se o jedno kouzelné slovo. Proč je fajn vědět, kolik tisíců martindale má vámi vybraný textilní potah?

Vypínač s kontrolkou

Už vypínač potmě nehledejte. Díky kontrolce ho máte pod kontrolou

V době, kdy je v našem životě tak mnoho světel a tlačítek, můžou vypínače s kontrolkou působit jako vrchol extravagance. Ale jsou to malí hrdinové, kteří nám šetří čas i námahu. Pojďme se podívat, kdy a proč bychom měli zvažovat pořízení takového tec...

Solární stolní lampa LED Sammanlankad může fungovat i jako závěsná, nebo baterka (stačí sejmout zdroj světla), 1990 Kč ( Kabely USB a napájecí adaptér USB se prodávají zvlášť).

Co u vás doma nesmí chybět? Multifunkční lampičky

Někdy je svět pod lampou orámovaný jasně, jindy tlumeně. Záleží na výběru správného typu stolní lampy a také teploty chromatičnosti světelného zdroje. Jinou lampu totiž vyberete na pracovní stůl a jinou tam, kde chcete dosáhnout určité intimity.

Tento drobný detail znamená rozdíl mezi dobrou a špatnou koupelnou

Je to vážně drobnost, ale opravdu šikovná. Přispívá k udržení pořádku v koupelně a navíc ji stoprocentně zkrášlí i bez bourání. Už máte správný dávkovač na tekuté mýdlo?

Kuchyňská dvířka

Vyberte správně panty do kuchyně, ať máte kuchyň skvěle funkční a sexy

Znáte různé způsoby otevírání dvířek kuchyňské skříňky? Díky moderní technologii už nejsou druhy pantů s hlasitým zavíráním jedinou možností. Pojďme se podívat na nové trendy v otevírání kuchyňských dvířek.

Osvětlení z přírodních materiálů

Osvětlení z přírodních materiálů je v kurzu

Líbí se vám v interiéru přírodní materiály? Nemusí se objevovat jen na nábytku, ale i dekoracích či jiných doplňcích. Například lampy z přírodního materiálu jsou skutečně solitérem. Dáte přednost bambusu, ratanu či proutí?  

Šířkově nastavitelná ochrana vařiče zabrání dítěti dosáhnout na vařič či ohřívaný hrnec.

Hlavně bezpečně. Jak zařídit interiér, když máte malé děti?

S příchodem dětí do domácnosti vtrhne uragán. Aby radost z pokroků nic neohrozilo, je třeba zabezpečit domácnost tak, aby byly batolecí objevy maximálně bezpečné.

Kuchyňské úchytky

Nezanedbatelné detaily v kuchyni: Jak vybrat ideální úchytky

Navrhujete si novou kuchyň a nemůžete se rozhodnout, jaké úchytky vybrat? Hodně lidí jejich výběr podceňuje a o úchytkách rozhodují až naposledy. Neuvědomují si však, jak moc taková drobnost jako úchytky ovlivní celkový vzhled nové kuchyně. Jak takov...

Záchodové prkénko

Sedátko na záchod - celá věda pod zadkem

Koupit nové sedátko na záchod? To by mělo být přece jen pár kliknutí na internetu a hotovo, že? Ale opak je pravdou! Jakmile si začnete vybírat, zjistíte, že je to trochu jako vybírat nový automobil. Rozměry, materiály, design, funkce - je toho víc,...

Jedna z dominant obývací části, stromy na stěně, je skutečně namalovaná.kreslená

Vynikající proměna panelákového bytu. Je malý, ale promyšlený a útulný

Až vám zase někdo bude tvrdit, že v paneláku se nedá hezky bydlet, pošlete mu odkaz na tento článek. Stačilo několik šikovných nápadů, a rázem se z kukly stal motýl.

Věšení obrazu

Jak mistrovsky pověsit obraz v paneláku

Nadchnul vás nový obraz, ale tápete, kde ho pověsit v paneláku? V tom případě jste na správném místě! Ve světě umění neexistují pevná pravidla, jen pokyny, které nás provedou labyrintem rozhodování. Takže pojďme společně objevovat ta nejlepší místa a...

Plný zvuk i bez kabelu. Který reproduktor vám přijde vhod?

Naplnit domov hudbou není nijak náročné. Polohu reproduktorů lze měnit, aniž by se musela přepojit či překopat část rozvodů. Přístroje mezi sebou umějí komunikovat i bez propojení kabelem. Jsou čím dál tím menší a odolnější, takže se dají snadno přen...