Praní záclon

Jak často prát záclony?

Záclony dokáží zavařit nejedné hospodyňce. Nejenom způsob, jakým je prát, je často hlavolam. V pračce? Ručně? S aviváží, nebo bez? Mnoho čtenářů se ale také ptá, jak často záclony vlastně prát. Jednou za měsíc? Každý týden? Nebo stačí jednou za rok?...

Velikonoční výzdoba

Pět tipů, jak vyzdobit byt na Velikonoce

Rádi byste vnesli do vašeho domova jarní atmosféru? Nechte se inspirovat našimi tipy na rychlou a cenově dostupnou výzdobu, která nebude bolet ani vaši peněženku.    

Vzor pokládky parket do stromečku neboli ve tvaru rybí kosti se vrací v nové podobě. Týká se nejen dřevěných podlah, ale i moderních minerálních krytin, včetně kolekce Arbiton Amaron Herringbone.

Nemáte rádi velké změny? Pak v interiéru volte nadčasovost

Pokud neplánujete měnit svůj domov stejně často jako bačkory, jistě ho zařizujete s rozmyslem. Co by v něm nemělo chybět? Nadčasové prvky.

Interiér v Bologni plný netradičních tvarů. Velká část nábytku byla vyrobena na 3D tiskárně

Extrémní interiér. Byli byste schopni si takhle vybavit byt?

Dnes vás zavedeme do jednoho bytu, který vybavili designéři opravdu extrémním nábytkem. A to jak do tvarů, tak i barevnosti.

Formy na pečení

Jaký materiál pečicí formy je nejvhodnější? Je lepší silikon, nebo keramika?

Doba, kdy jsme si museli při pečení vystačit pouze s jedním plechem do trouby, je dávno pryč. Dnes si můžete vybrat z velkého množství pečicích forem a není vždy jednoduché se v nich vyznat. Proto přinášíme přehled materiálů pečicích forem.

Umyvadlo Sapho Priori, keramika bronzová

Chcete perfektní umyvadlo? Tak si vyberte správný materiál

Aby vám umyvadlo dobře sloužilo, musíte si ho správně vybrat. Kromě designu a způsobu instalace je třeba řešit také materiál. Čemu dáte přednost?

Barvení velikonočních vajíček

Zdobení velikonočních vajíček 5x jinak

Velikonoce se blíží, a tak jsme pro vás připravili pět jednoduchých návodů, jak si doma snadno ozdobit velikonoční vajíčka různými technikami. Většinu z nich dokonce zvládnou i děti.

Vliesové tapety

Které tapety nalepíte raz dva jako profík?

Po sedavé práci u počítače poslouží jako skvělé odreagování tapetování, které vyžaduje kromě pár lehčích pohybů hlavně invenci a představivost. Navíc z něj vznikne něco krásného a unikátního.  

Rekonstrukce koupelny

Oprava a renovace koupelny versus rekonstrukce? Tipy, na čem šetřit a co zlepšit

Přemýšlíte o rekonstrukci nebo renovaci koupelny? Kdy se vyplatí první či druhá varianta? A co to vlastně obnáší? Můžeme tím ušetřit? Jak podstatného zlepšení tím dosáhneme? Pojďme tedy porovnat rekonstrukci vs. renovaci koupelny podrobně.

Tlakový hrnec SmartClick, objem 7,5 l, volba nízkého vaření, 4 pojistky

Tlakový hrnec by měl mít v kuchyni každý. Proč?

V době, kdy řešíme úspory na každém kroku, je tlakový hrnec pomalu nezastupitelný. Zkracuje dobu přípravy a tím šetří energie i váš čas. S ním je prostě radost pracovat.

Roztomilost sama: kuřátka z filcu

DIY: Velikonoční dekorace 3x jinak. Kuřátko, ovečka, ptáčci...

Nabízíme vám několik návodů na velikonoční tvoření, které stoprocentně zvládnete. Začněte filcovými kuřátky, pokračujte zátiším s ovečkou a na konec se odměňte ptačí nadílkou z decoupage.

Protipožární dveře

Jak se vyznat v protipožárních dveřích?

Čeká vás výměna dveří do bytu? Pak nezapomeňte na to, že by měly být protipožární. Jak se ale v jejich označení vyznat? Díky tomuto článku jednoduše.

Inspirace na nástěnné hodiny

Nástěnné hodiny jako designový prvek domova

Nástěnných hodin je dnes nepřeberné množství a kromě měření času slouží také jako designový doplněk. Před nákupem je proto dobré pečlivě zvážit všechny aspekty, abyste s výběrem těch správných nástěnných hodin nešlápli vedle. A s tím vám rádi poradím...

Co všechno umějí nejmodernější chladničky

Kvalitní chladnička je neodmyslitelnou součástí českých domácností a jediným možným prostředkem, jak zabránit plýtvání jídlem. Nejsou to pouze masné a mléčné výrobky, které se musí skladovat v chladu. Trvanlivost lze významně prodloužit i u zeleniny,...

Hlavní obytný prostor

Za 600 000 korun dokonale zrekonstruovali celý byt

Někdy spojí majitele a interiérového designéra náhoda, jindy jde o záměr. V tomto případě investorka znala práci Studia In2, proto designérky Halku Freidingerovou a Lucii Barešovou oslovila.

Inspirace na podkrovní kuchyni

Tipy a rady, jak zařídit kuchyni v podkroví

Zařídit podkrovní kuchyni nemusí být tak těžké, jak se na první pohled může zdát. Pokud víte, jak na to, můžete zkosené stěny, střešní okna a odhalené trámy využít ve svůj prospěch. Přečtěte si, jak vytvořit v podkroví funkční a účelnou kuchyni.

Bambusová podlaha

Výhody a nevýhody bambusových podlah

Bambusové podlahy jsou v České republice poměrně nově a už se zařadily mezi trendy. Může za to především elegantní vzhled, ekologicky šetrné vlastnosti, cenová dostupnost a dlouhá životnost. Přečtěte si více o výhodách bambusových podlah.    

Momentka z lednového pařížském veletrhu interiérového designu Maison & Objet

Nový interiérový trend z Francie. Oblý a neutrální

Inspirujte se Francouzkami nejen v módě, ale také v interiérovém designu. Nový trend v bydlení se jmenuje Douce neutralité a jde o žhavou novinku z Paříže.

Maxi florání motivy, série Papier

Kdo udává taktovku v trendech obkladů a dlažeb? A co právě frčí?

Stejně jako přibývá novinek v oblasti keramických obkladů a dlažeb, dochází k upevňování pozic produktů, které můžeme považovat za stálice. Právě na těchto dvou pilířích staví aktuální trendy. Jednoduše řečeno - populární je vše, co máte rádi.

Automatická rychlovarná konvice Sage BTM800 má 5 přednastavených programů pro optimální louhování čaje zeleného, černého, bílého, bylinkového nebo oolong.

Složité jednoduše. Rychlovarná konvice umí skvělé čaje, kdykoliv chcete

Není podstatné, jaké čaje milujete, ale jak si je správně připravíte. Složité se zjednodušuje, perfektní čaj zvládnete rovněž díky chytré rychlovarné konvici.

Sluchátka

Dokonale zpracovaná moderní sluchátka jsou jako limuzíny

Sluchátka už dávno neslouží jen k poslechu hudby či mluveného slova a zákazník může čekat víc než jen kvalitní zvuk a atraktivní design. Sluchátka se dnes neobejdou bez dokonalého zpracování, jsou sametová na dotek, příjemná a měkká.