Asi nejčastější barvou kuchyňské linky je bílá, dekor dřeva nebo jejich kombinace. V poslední době se ale barevná škála rozšiřuje a není výjimkou, když si lidé libují i v mnohem pestřejších barvách. Ukážeme vám pár příkladů, ať si to můžete lépe představit.

Žlutá a oranžová kuchyňská linka

I když se vám tyto barvy mohou zdát na kuchyňské lince trochu retro, umí navodit přátelský pocit, podpořit chuť k jídlu a krásně prohřát a rozveselit prostor. Hodí se zejména do malých kuchyní, protože světlé barvy mají zázračnou schopnost místnost opticky zvětšit. 

Pokud si i vy chcete pořídit novou kuchyňskou linku ve žluté či oranžové barvě, zvolte spíše jemné pastelové tóny, které jsou trendy. Doporučujeme tyto barvy v kuchyni už dále neopakovat. Na výmalbu, doplňky nebo textil použijte spíše bílou, krémovou, hnědou, modrou nebo šedou.

Inspirujte se až 80 tipy na žlutou kuchyni:

Zdroj: Youtube

Fialová kuchyňská linka

Fialová barva je nepřehlédnutelná a do kuchyní se rozhodně hodí. Navozuje pocit pohody a měla by vás podpořit v pomalé konzumaci jídla a nepřejídání se. Vhodná je jemná levandulová barva kuchyňské linky. K ní perfektně ladí doplňky ve světle šedé, kontrastní zelené nebo i bílé. Nezapomeňte také na textilní doplňky s motivem levandulí, který se na utěrkách a ubrusech objevuje velmi často.

Podívejte se, jak vyřešil kuchyni spojenou s obývákem laděnou do fialové barvy designér Petr Molek:

Zdroj: Youtube

Zelená kuchyňská linka

Pokud je zelená vaše oblíbená barva, můžete jásat. Tato barva má totiž tolik odstínů, že nebudete vědět, který vybrat. Moderní je zejména šalvějový, mátový, olivový a brčálově zelený odstín. Kombinujte ji nejlépe s bílou, krémovou, fialovou, žlutou či hnědou barvou.

A pokud chcete kuchyni dodat ještě větší šmrnc, zvolte matné provedení kuchyňské linky s bezúchytkovým řešením.

Příklad vizualizace zelené kuchyně v kombinaci krémové barvy a dekoru dřeva:

Zdroj: Youtube

Červená kuchyňská linka

Červená kuchyňská linka je pro odvážné. Je barvou vášně, ohně a lásky, ale pokud je jí moc, může u někoho podporovat i agresivitu. 

Pokud ji chcete použít v kuchyni, měli byste zvážit, kolik prostoru jí věnujete, a kombinovat ji s nějakou neutrální barvou. Skvěle vypadá vedle černé, béžové i šedé, sluší jí i kombinace se dřevem. Stejně jako u žluté a oranžové barvy ji v kuchyni už více neopakujte.

50 nápadů na červenou kuchyni:

Zdroj: Youtube

Zdroj: livspace.com, countryliving.com

Související články