Dvě pro dvě - designérky Lucie Barešová a Halka Freidingerová ze Studia In2 zařizovaly byt pro investorku a její dospívající dceru. Ale růžová barva se tady užila s mírou, záplavu sladké barvy nečekejte.

Při zařizování pokoje pro teenagera se řiďte jeho nápady a tím, co se mu líbí:

Zdroj: Youtube

Přání majitelky, diktát bytu

V novém bytě 3 + kk o ploše 85 m² v polyfunkčním domě byly hotové podlahy, interiérové dveře a základní vybavení koupelny, jinak pusto prázdno. „Majitelka chtěla hodně úložných prostor. A pak jsme se musely přizpůsobit tomu, co už v bytě bylo. V první řadě šlo o dřevěnou podlahu evokující dekor běleného ořechu," vysvětlují Lucie Barešová a Halka Freidingerová ze Studia In2.

Proto se nábytek vyráběl a vybíral v dubu mořeném do ořechu. Dub je dostatečně kvalitní a přitom levnější než ořech, který byl navíc příliš tmavý pro koncepci designérek, chtěly světlejší odstín. Barvu dřeva doplnila bílá. Ale to bylo vše, pak už měly designérky volnou ruku.

Jak (ne)vybírat nábytek

Velkou výhrou je lodžie přístupná ze všech místností v bytě, i z obývacího pokoje spojeného s jídelnou a kuchyní. Na kuchyni navazuje koupelna, právě tato část stěny se obložila dubovou dýhou a dekorují ji obří nástěnné hodiny.

Sladit barvu dřeva s jídelním a konferenčním stolem, který jsme původně vybíraly na internetu, se ukázal jako slepá cesta. Byl až moc tmavý. Nakonec jsme zvolily českou značku Ton, kde půjčují vzorníky nebo si jejich výrobky můžete prohlédnout a osahat v showroomu," říká Halka. Jde o stoly z řady P.O.V., pro něž je typická masivní středová podnož ve tvaru kónického trojúhelníku, při pohledu z každé strany vypadá trošku jinak.

Sladěné do detailu

Se stoly a židlemi ladí nejen obklad stěny, za níž je koupelna, ale i otočné dřevěné lamely. Ty dokážou částečně uzavřít prostor kuchyně. Struktura lamel je v interiérech velice populární v různých podobách, jak potvrzují i aktuální trendy z Milána.

Obklad stěny v kuchyni mezi spodními a horními skříňkami představuje tvrzené sklo zezadu polepené potištěnou samolepicí fólií. Tištěný vzor je stejný jako na tapetě v obývacím pokoji, ale ve větším měřítku. Stejně zvětšený vzor se objevuje v obývacím pokoji ještě na polštářích a na roletách ve studentském pokoji," ukazuje Halka.

Kuchyňské skříňky, spotřebiče a dřezová baterie na tapetu navazují barvou, také jsou bílé. V obývacím pokoji je i podsvícený panel pod televizí se skříňkami a policemi na knihy lakovaný do stejného odstínu jako interiérové dveře.

Úložné prostory efektivně

Vzdušnost obývacího pokoje je daná tím, že ho nezahlcuje úložný nábytek navíc, ten je jinde. Do vstupní haly se vešel velký šatník se zrcadlem, botníkem a komodou. Šatna v ložnici po jedné délce pokoje se částečně oddělila polopříčkou, na ni navazuje čelo postele.

Polopříčka je po celém svém obvodu pokrytá tapetou tištěnou na míru, jejíž vzor designérka Halka navrhovala pro tento byt, totéž platí pro rolety a jiné textilní prvky. Vestavěné skříně v předsíni, ložnici a studentském pokoji mají profilovaná dvířka potažená fólií. Jde o klidnější zóny, profilování jim dodává na dynamice. Naopak v kuchyni se volila hladká dvířka.

Nadčasový studentský pokoj

Dcera majitelky už odrostla dětským střevíčkům, tomu odpovídá i její pokoj. Také mladá dáma potřebuje dostatek skříní, jednu kratší stěnu místnosti zabírá šatník. Do jeho niky se šikovně umístil psací stůl s organicky tvarovanou deskou, nika se obložila magnetickým laminátem.

Slečna je velký sportovec a fanoušek tenisty Rafaela Nadala a rovněž vášnivá čtenářka. Proto se do jejího pokoje přesunulo křeslo typu ušák, což byla také jediná věc, kterou klientka chtěla zachovat ze starého bytu," uvádí designérka Lucie.

Nejdřív tisknout, pak vymalovat

Byt na mnoha místech osvěžují autorské textilie použité hlavně na roletách a jiné originální radosti. Včetně obrazu - dvojportrétu maminky s dcerou v předsíni. Jak vznikal? „Fotografii jsem zjednodušila v počítačovém programu, vyrobila šablonu a tu jsem pomocí válečku přenesla na podklad - překližku," vysvětluje Halka.

A dodává, že různé tisky se chovají odlišně, není to jako přes kopírák. Proto se nejprve tvoří, pak tiskne, až následně se maluje (pruhy na stěně ve studentském pokoji a ve vstupní hale jsou ručně malované). A proto je také každý interiér od designérek ze Studia In2 originální.

Zdroj: Studio In2, Pinterest

Související články