Základem domácí aromaterapie jsou kvalitní esenciální oleje. Teď ale zaměřme pozornost na aromadifuzéry, jejichž úkolem je rozptylovat vůni do prostoru. Proč jsou nejoblíbenější? Jejich provoz buď nestojí nic, nebo pár kaček a až na jednu výjimku jsou bezpečné.

Zajímá vás, jak dlouho bude vonět aromadifuzér? A co jsou to fibra tyčinky?

Zdroj: Youtube

Předchůdce: aromalampy

Dříve velmi populární nosiče vůní z keramiky potřebují oheň - zapálenou svíčku. Ta se dává do spodní části aromalampy, do horní nalijete trošku vody a nakapete nejlépe přírodní vonnou esenci. Nebo využijete aromavosk (bez vody). Nevýhodou aromalamp je jejich kontrola, musíte hlídat hořící svíčku i hladinu vody.

Nejoblíbenější: aromadifuzéry s tyčinkami

Nejpopulárnější nosič vůně v interiéru má podobu více či méně ozdobné nádobky, zpravidla ze skla. Do ní nalijete vonnou esenci. Následně do nádobky vložíte tyčinky, ty se vyrábí z přírodních materiálů (ratan, bambus), ale i syntetických.

Všechno má svoje, někdo nad syntetikou ohrne nos, jiný bude rád, že právě z ní vyrobené tyčinky „distribuují“ vůni rychleji. Podpořit intenzitu vůně pomáhá proudění vzduchu, tedy i to, když kolem aromadifuzéru projdete. Nebo na chvíli otevřete okno. Jakmile vonná esence dojde, dolijte novou.

Další možnosti: přívěsky, kamínky, destičky

Malé přívěsky, kamínky nebo destičky z porézní (neglazované) keramiky nebo speciálního porcelánu můžete mít kdekoliv. V misce třeba na komodě, zavěšené u vašeho pracovního stolu, ve skříni s prádlem, u topení, na dveřích... Prodávají se už navoněné, a když vůně vyprchá, na keramiku či porcelán nakapete novou vonnou esenci a znovu je vesele používáte.

Přihlášení

My si vás zapamatujeme a můžete číst Dumazahrada.cz bez omezení.
Ještě nemáte účet? Registrujte se
Odemknout anketu
warning_fill
Hlasovat v anketě mohou jen přihlášení uživatelé.

Kterému aromadifuzéru dáváte přednost?

Moderní: aromadifuzéry na baterie nebo do zásuvky

Existuje více řešení, nejčastěji se používají vzduchové a ultrazvukové aromadifuzéry. Do vzduchového difuzéru nalijete vonnou esenci, po zapnutí přístroje se vůně začne rozptylovat do prostoru. Ultrazvukové difuzéry současně zvlhčují vzduch, proto se do nádoby nejprve nalije voda, až pak se přidá vonná esence. Ultrazvukové aromadifuzéry někdy bývají vybavené i chromoterapií (jde o barvu a energii světla). Další výhody elektrických difuzérů najdete v tomto článku.

Moderní a současně dekorativní spotřebiče pracují díky bateriím nebo mají kabel, který strčíte do elektrické zásuvky. V tomto případě si vybírejte aromadifuzéry i na základě výkonu, aby dokázaly účinně provonět místnost, kde je budete používat.

Zdroj: Dům&Zahrada, aromatherapyassociates.com, Absolute Aromas, kondice.cz

Související články