Stručný souhrn z článku

  • DIY prasátko jako symbol štěstí je snadno vytvořitelná dekorace.
  • Tradiční symbolika prasátka souvisí se zemědělstvím a hojností.
  • Vytvořte prasátko z vánočních baněk, látky, knoflíků a popisovače.

Tento souhrn byl vytvořen pomocí AI a je kontrolován redakcí.

Milé čtenářky a milí čtenáři, letos jsme vám nabídli celou řadu DIY návodů na báječné dekorace, interiérové doplňky i praktické pomůcky domů i na chalupu. Mnohé z nich byly opravdu snadné na výrobu, ale ten nejjednodušší návod jsme si pro vás nechali na závěr roku. Schválně si stopněte: kdo z rodiny vytvoří hravé prasátko nejen ve 3 krocích, ale také do 3 minut?

Nečekejte, až se na vás štěstí přilepí. Když to nepůjde jinak, jděte za štěstím, návod nabízí náš nejslavnější zpěvák:

Zdroj: Youtube

Tradice s reálnými kořeny

Některé pověry pochází z dávných časů. Abychom je pochopili, museli bychom se ohlédnout tisíce let dozadu. Je pravděpodobné, že i tradice o prasátku, které nosí štěstí, vznikla ve starověku. V době, kdy se Evropané živili hlavně zemědělstvím. Aby měli lidé dostatek potravy, potřebovali kvalitní půdu a hospodářská zvířata, která se snadno rozmnožovala. Včetně prasat. To bylo tenkrát velké štěstí. Prasata reálně představovala zdroj života a hojnosti.

Připravte si pomůcky a náčiní

  • vánoční baňky na stromek, ideálně v růžové barvě, ale není to podmínkou
  • kousek hrubě tkané, pevné látky nebo netkaný filc, ve stejné barvě jako baňky
  • knoflíky (na rypáčky)
  • černý permanentní popisovač, nůžky, lepidlo (tavnou pistoli)

Jak na to

Tento megasnadný návod se skládá ze 3 kroků. Nejprve vystřihněte tvar oušek z pevné tkaniny či netkaného filcu. Pak je přilepte na kulatou vánoční ozdobu, z obou boků, v linii závěsu. Místo rypáčku poslouží knoflík, stačí ho přilepit v odpovídající vzdálenosti pod závěs. Nakonec pašíkovi namalujte oči, jednoduše, stačí dva malé puntíky. Kulaté prasátko naaranžujte do mísy nebo ho pověste za stužku na okno a máte hotovo.

Zdroj: Dům&Zahrada, youtube, Möbelix

Související články