V posledních několika letech se objevilo několik trendů, které pro rok 2024 působí zastarale a unaveně. Pokud něco z toho doma již máte a vyhovuje vám to, je to v pořádku. Pokud však plánujete rekonstrukci, nebo se chystáte na zařizování nového bydlení, zvažte raději jiné možnosti než trendy níže uvedené. 

Celý byt v neutrálních barvách

Ujasněme si, že neutrální barevné palety budou vždy vypadat klasicky a nadčasově, ale protože jsou tak dlouho v módě, návrháři a majitelé domů touží po novém vzhledu. Navíc, není vůbec snadné jemné tóny namíchat tak, aby nepůsobily nudně, sterilně a jednorozměrně.

Tento a další roky budou patřit výraznějším barvám, které dodají bytovému designu osobitost a atmosféru. Barvy jako modrá, zelená, terakota a hnědá patří mezi nejvyhledávanější a ohromující kontrast s teplými neutrálními barvami, jako je špinavě bílá, béžová a teplá šedá.

Leštěné povrchy

Leštěné povrchy, ať už jde o podlahy, pracovní desky, nebo nábytek, jsou již dlouho ceněny pro svou schopnost vyvolávat dojem luxusu a sofistikovanosti. Navzdory jejich přetrvávající oblibě začalo mnoho lidí uvažovat o alternativních povrchových úpravách, které jsou praktičtější.

I když jsou leštěné povrchy stále krásné, vyžadují neustálou údržbu, aby si zachovaly svůj luxusní vzhled. Navíc stačí několik odřenin a začnou vykazovat známky opotřebení, což může být problematické v prostorách s velkým provozem, jako jsou kuchyně a toalety.

Naopak je nahrazují matné a broušené plochy, které přirozeně zakrývají nedokonalosti povrchu. Vytvářejí také uvolněnější estetiku, jež je v dnešních domácnostech trendem.

Okna bez závěsů

Vpuštění jasného slunečního světla do interiéru je moderním trendem, který dodává obytným prostorám vitalitu a svěžest, ale absence záclon a závěsů může omezit funkčnost místností.

V odkrytých prostorách se mohou obyvatelé cítit příliš odhalení, což omezuje jejich přirozené chování. Bez okenních závěsů nelze kontrolovat množství slunečního světla, které do místnosti během dne proniká, což vystavuje nábytek a dekorace možnosti vyblednutí.

Závěsy také přidávají interiérům další designový prvek tím, že do místnosti vnášejí nové barvy, textury nebo vzory, což přispívá k celkové vizuální zajímavosti prostor.

Obklady koupelen v jednom dekoru

Koupelny obložené jedním obkladem jsou na trhu již několik let a největší oblibu si získaly v moderních a minimalistických designových stylech. Tyto koupelny sice mají stylovou soudržnost, ale mohou působit příliš nudně.  

Ukazuje se, že lepším přístupem je vytvoření takového designu, který zahrnuje různé materiály s odlišnými texturami a barvami. To poskytuje vizuálně poutavější a dynamičtější prostředí, a zároveň dává větší prostor k případným budoucím změnám.

Stodolové dveře

Stodolové dveře jsou ve venkovských interiérech už dlouho populární a v posledních letech pronikly i do moderních interiérů. Oblibu si získaly díky neotřelému designu a snadné montáži, která nepotřebuje žádné stavební úpravy.

Díky své popularitě jsou ale nadužívané, a stalo se z nich klišé. Nejsou ani příliš praktické, protože prostor spíše zakrývají, než skutečně oddělují. Například účinně neuzavírají prostory v místech, která vyžadují soukromí, jako jsou koupelny a ložnice. 

Zdroj: homedit.com, housebeautiful.com

Související články