Přemýšlíte nad tím, že byste živý vánoční stromeček nahradili umělým? Pak pro vás máme dobrou zprávu! Při vhodném výběru můžete narazit na kousky krásné stejně jako jejich živé protějšky. Pokud se vám zdají ceny umělých vánočních stromků vysoké, nezapomínejte na to, že se jedná o investici na několik let.

Vzhled umělých stromků se za poslední roky změnil

Máte strach, že každý umělý stromek bude vypadat – no, uměle? Pak se nemusíte bát. Moderní vánoční stromky jsou vyrobeny z materiálů, které jsou na první pohled nerozeznatelné od přírodního jehličí.

Zdroj: Youtube

Sehnat tak můžete stromek v paletě zelených odstínů, ale také bílou, stříbrnou, nebo klidně i modrou variantu. Vaší fantazii se meze nekladou. Vybírat si můžete také z různých tvarů a velikostí.

Proč byste si měli pořídit umělý vánoční stromek?

Umělý vánoční stromek přináší hned několik pozitiv. Sice vás nepotěší svojí vůní, přesto má hned několik výhod. Umělé vánoční stromky s sebou přináší pohodlí. Nejen že váží mnohem méně než živé vánoční stromky, ale také nemusí zabrat tolik místa.

Pro děti i zvířata jsou umělé stromky bezpečnější variantou – neopadávají, jehličí nepíchá. Stromek vypadá atraktivně – má rovnoměrně rozmístěné větve a husté jehly.

Jak vybrat umělý vánoční stromek?

Velikost vánočního stromku

Velikost vánočního stromku je jen na vás – jak u umělé, tak i přírodní varianty. Do menších prostor můžete vybrat úzký vánoční stromeček, velký obývací pokoj uvítá velký strom. Hezky může vypadat i několik menších stromečků ve formě dekorace.

Jak vysoký stromek byste měli pořídit?

Pokud chcete využít váš prostor na maximum, změřte si výšku stropu, odečtěte 15 až 20 cm. Tak zjistíte maximální možnou výšku vašeho vánočního stromečku.

  • Vánoční stromečky ve výšce do 100 cm: vhodné na komodu či stůl.
  • Vánoční stromečky od 120 do 150 cm: vhodné do malých a středně velkých prostor.
  • Vánoční stromečky od 160 do 190 cm: vhodné do středně velkých místností.
  • Vánoční stromečky od 180 do 220 cm: vhodné do místností s běžnou výškou stropu.
  • Vánoční stromečky vyšší než 250 cm: ideální do místností s vysokým stropem.

Umělý stromek a jehličí

O tom, jak bude vánoční stromek vypadat, rozhoduje také typ jehličí. V případě 2D jehličí vyrobeného z PVC fólií různých délek poznáte, že nejde o výkvět přírody. Pokud hledáte stromek, který nerozeznáte od živého, poohlížejte se na stromek z 3D jehličí. To je vyrobeno z PE materiálů.

Toto 3D jehličí se nachází buď na konci jednotlivých jehlic, zbytek tvoří PVC jehličí. Případně můžete sehnat stromek vyrobený jen z 3D jehličí. Takové stromky jsou však dražší.

  • Jedle má dlouhé husté větvičky zakončené do špičky. Stromeček je objemný.
  • Borovice má široké a husté větvičky s dlouhým jehličím. Vypadá mohutně a hustě.
  • Smrk má nerovnoměrně rozložené větvičky a vypadá podobně jako živý stromek.

Tvar a druh vánočního stromečku

Při výběru vánočního stromku se zaměřte i na jeho košatost. Nehledejte tyč, na které bude pár chudě zdobených větví. Čím hustější váš stromek bude, tím lépe. Vybírat si můžete z imitací jedliček, borovic, ale i smrků. Pokud máte rádi sníh, sáhněte po variantě s bílým popraškem na jehličí. Na některých stromech jsou také šišky.

Zdroj: balsamhill.com, bhg.com, christmasdesigners.com