Každý se chce v kuchyni cítit příjemně. A pokud je vaším snem čistý povrch pracovní kuchyňské desky bez nepořádku, milujete elegantní a nadčasové materiály i řešení, tak kuchyně v minimalistickém stylu je pro vás to pravé. Platí tu jedno zásadní pravidlo – méně je více. 

Neznamená to však, že prostor má být prázdný. Základními stavebními kameny minimalistické kuchyně jsou čistota, organizace a funkčnost. Proto vše, co v ní používáte, má mít své jasně dané místo. 

Úložné prostory bez nepořádku

Minimalismus klade velký důraz na organizaci a úložné prostory. Zaměřte se tedy na to, abyste měli dostatek skříněk a zásuvek, díky kterým uklidíte všechny vaše kuchyňské potřeby mimo dohled.

Spoustu úložného prostoru poskytují také horní vestavěné skříňky až po strop. Navíc dodávají kuchyni čistý vzhled. Optimalizujte prostor také pomocí výsuvných polic a organizérů, které udrží všechny vaše náčiní a ingredience uspořádané a snadno dostupné.

Podívejte se na další užitečné tipy k minimalistické kuchyni níže ve videu:

Zdroj: Youtube

Vzhled minimalistické kuchyně

Pracovní desku si můžete vybrat z přírodních materiálů, jako je dřevo či vápenec, které vnesou hřejivost do moderního minimalistického designu. Ať už si vyberete tmavší, nebo světlejší odstín masivu, vyhněte se rustikálnímu povrchu. 

Mramor, žula a podobné přírodní materiály vypadají v minimalistickém interiéru také skvěle. Namísto kamene s drsnou strukturou si vyberte povrchovou úpravu ve vysokém lesku. Ten bude odrážet světlo a dodá vašemu prostoru jas.

Barvy můžete v minimalistické kuchyni sladit do neutrálních tónů, jako je krémová, bílá nebo šedá, báječně se hodí ke zmíněným materiálům. Navíc tyto odstíny nikdy nevyjdou z módy.

Toužíte-li v kuchyni po eleganci, zvolte kombinaci černé a bílé barvy, případně monochromatičnost. Některé minimalistické kuchyně se ale nebojí pro oživení sáhnout i po výrazných, jasných odstínech. Používejte je střídmě, vnesou do prostoru nádech extravagance.

Zdroj: glanckuchyne.cz, kuchynschueller.cz

Související články