Stručný souhrn z článku:

  • Vánoční stromečky lze zdobit podle interiérového stylu domova, jako jsou scandi, vintage, přírodní a glamour.
  • Scandi styl zdůrazňuje jednoduchost s přírodními materiály a pastelovými barvami. Vintage styl využívá retro ozdoby a pastelové barvy.
  • Přírodní styl klade důraz na svěžest stromku s dřevěnými a slámovými ozdobami, zatímco glamour styl se vyznačuje třpytivými a mohutnými ozdobami.

Tento souhrn byl vytvořen pomocí AI a kontrolován redakcí

Pro zdobení vánočního stromečku v různých stylech platí, že byste se měli držet jedné zvolené linie a stromeček příliš nepřezdobit, aby vynikla jeho přirozená krása. Zároveň také zvolte ve stejném nebo velmi podobném stylu i ostatní dekorace ve vašem domě nebo bytě.

Podívejte se, jak se rozsvěcel vánoční strom v Praze

Zdroj: Youtube

Vánoční stromeček ve skandinávském stylu

Stromeček v populárním severském stylu by měl být ozdobený decentně v přírodních tónech a s použitím přírodních materiálů – dřevěné ozdoby, oříšky nebo šišky. Z barev převažuje bílá a zemité pastelové barvy. Využít můžete i ozdoby ve tvaru vloček, sobů, kouličky s norskými nebo švédskými vzory. Nezapomeňte také na decentní jednobarevná světýlka. U tohoto stylu zdobení nesmíte zapomínat na to, že méně je více.

Vánoční stromeček ve vintage stylu

Ve vintage stylu uplatníte retro ozdoby ze skla, korálků nebo porcelánu. Zdobení doplňte perličkovými řetězy, perličkovými ozdobami a mašlemi v pastelových barvách. Na stromeček rozhodně patří ozdoby, které si pamatujete z dětství. Možná máte štěstí a zdědili jste je po babičce. Pokud ne, zkuste prohledat různé bazary a antikvariáty. Případně sáhněte po dokonalých replikách ozdob ve tvaru ptáčků, kouliček, zvířátek, trumpetek či sněhuláků. 

Vánoční stromeček v přírodním stylu

Vánoční stromeček v přírodním stylu bude spíše méně zdobný a hlavním cílem bude, aby vynikla jeho svěžest a přirozenost. V přírodním stylu se hojně používají ozdoby ze dřeva, slámy nebo korku, dřevěné korálky a perníčky.

K dekorování můžete využít i jednoduché skleněné ozdoby – ideálně nebarvené. Zdobení lze doplnit i například ořechy nebo sušenými kolečky pomeranče. Co se osvětlení týká, zvolte jednoduchá a nenápadná čirá světýlka.

Vánoční stromeček v glamour stylu

Kombinace velkých vánočních květů, mohutných koulí a třpytivých vánočních ozdob nebo stuh, to je glamour styl. Při zdobení stromku tohoto typu se obvykle používá kombinace dvou barev vánočních ozdob. Ideální jsou bílé, zlaté, stříbrné, mentolové nebo pudrově růžové ozdoby. Patří sem také různá pírka a perličkové řetězy.

Nezapomeňte ani na dozdobení okolí vašeho vánočního stromku. Pod stromkem se krásně vyjímají stylové kožešinové koberce. Zde se oproti scandi stylu držte pravidla „čím více, tím lépe”.

Zdroj: svetstromku.cz, lepebydlet.cz