Kdo by to neznal: nová televize nebo počítač vypadá skvěle – ale spleť kabelů, které se volně ovíjejí kolem přístroje, ruší vizuální dojem. Ukážeme vám, jak můžete pomocí šikovných triků a drobných pomůcek skrýt kabely a udržet doma větší pořádek.

Dekorativní lišta na kabely

Je vaše televize, počítač či jiné zařízení daleko od zásuvky? Pak jste jistě situaci vyřešili prodlužovacím kabelem. Říkáte si, jak efektivně schovat změť kabelů od televize a dalšího příslušenství? Pak sáhněte po kabelové liště na podlahu či zeď. Lišty slouží k uschování velkých šňůr (od televize, satelitu, internetu), které nepřemisťujete. Využít je můžete po celé domácnosti. Kromě maskování slouží i k ochraně všech kabelů před náhodným poničením.

Organizéry kabelů

Také se vám sem tam stane, že si sednete za stůl k počítači a nohama se zamotáte do spleti kabelů? Sáhněte po organizéru na kabely a je po problému. Vybrat si můžete ze dvou typů – některé organizéry se zavěšují k hraně stolu, jiné je možné přichytit pod stůl. 

Objevte další skvělé vychytávky níže ve videu:

Zdroj: Youtube

Držák na kabely pod stůl

Vyzkoušet můžete také držáky na kabely. Šňůry sice neskryjete, ale narovnáte. Kabely se vám díky tomu nebudou plést pod rukama a nohama. Držáky mají vysokou nosnost. Vyrábějí se z kovu nebo plastu. Snadno je přichytíte na zeď i na nábytek. Můžete je buďto přišroubovat, nebo zvolit samolepicí variantu. U té ale počítejte s tím, že se vám může pod tíhou kabelů odlepit.

Schovejte kabely do šuplíku

Toto řešení je velmi jednoduché a jistě ho zvládnete s kapkou šikovnosti i vy. Sundejte zadní stranu šuplíku nebo do něj vyvrtejte díru o takové šířce, aby se dovnitř vešel prodlužovací kabel. Poté šuplík vraťte na své místo. 

Zdroj: homago.cz, datart.cz

Související články