Možná si říkáte, že vybrat koupelnovou předložku přece není žádná věda. Zkrátka jdete a koupíte takovou, která vám padne do oka. Přesto byste se měli řídit určitými parametry, jako je bezpečnost, materiál a údržba.

Bezpečnost na prvním místě

Po sprchování bývá podlaha v koupelně mokrá, a tak se může stát, že se sklouznete, upadnete a úraz je na světě. Proto je praktické pořídit si koupelnovou předložku s protiskluzovou ochranou, která bývá nejčastěji řešena pogumováním z rubové strany nebo doplněna o silikonové pásky. Díky tomu předložka zůstane přesně tam, kam ji umístíte.

Posviťte si na materiály

Na trhu dnes naleznete opravdu nepřeberné množství variant a materiálů, přičemž každý má své výhody i nevýhody. Měkký a na dotek hřejivý materiál, který dlouho vydrží a rychle schne, je umělá vlna. Navíc dobře saje vodu a je přirozeně antibakteriální. Jemná umělá vlna je o něco jemnější a na dotek příjemnější než umělá vlna. Na rozdíl od ní však o něco déle schne.


Nejoblíbenějším materiálem koupelnových předložek je ale bavlna. Vyniká savostí a lze ji prát i v pračce. V posledních letech jsou také čím dál více oblíbené dřevěné koupelnové předložky. Bývají vyrobené z bambusového, teakového nebo bukového dřeva. Jejich největší výhodou je odolnost vůči plísním. Na druhou stranu ale postrádají měkkost.

Zvolit můžete také polypropylenové koupelnové předložky, které nejvíce vynikají nízkou pořizovací cenou a jednoduchou údržbou.

Jak zařídit koupelnu podle nejnovějších trendů? Podívejte se níže ve videu:

Zdroj: Youtube

Péče a údržba koupelnových předložek

Aby se v předložce neusazovaly nečistoty a plísně, je nutné nepodceňovat jejich údržbu. Koupelnovou předložku umístěnou před vanou či sprchovým koutem stačí vyprat alespoň jednou za měsíc. Pokud však máte koupelnovou předložku umístěnou v těsné blízkosti toaletní mísy, je třeba ji prát alespoň jednou týdně.

Jak prát koupelnové předložky

Jak o koupelnovou předložku pečovat, naleznete vždy na štítku, kde jsou uvedeny veškeré instrukce ohledně praní. Obecně lze však koupelnové předložky vyrobené z bavlny prát na 40 až 60 °C a koupelnové předložky opatřené protiskluzovou ochranou či vyrobené z umělého vlákna ideálně na 30 °C. 

Použít můžete klasický prací prášek, avšak zapomeňte na aviváž či bělicí prostředky, které by mohly protiskluzovou vrstvu znehodnotit. Koupelnovou předložku sušte pouze na sušáku prádla a nechte ji dobře proschnout na vzdušném místě. Nikdy ne v sušičce.

Zdroj: bydleniprokazdeho.cz, hobby.instory.cz

Související články