Každý místo pod dřezem využívá jinak. Většina z nás zde ale schovává odpadkový koš nebo čisticí prostředky. Když se na toto místo ale zaměříte stejně jako na zbytek kuchyně, poslouží vám tato skříňka stejně prakticky.

K dostání je dnes celá řada organizérů, které pod dřezem využijete. Protože bývají skříňky pod dřezem dostatečně hluboké, vyplatí se je rozdělit minimálně na dvě části.

Tříděný odpad

Přenechání prostoru pod dřezem košům na tříděný a směsný odpad je jedno z nejlepších řešení. Poměrně velký prostor, který přece jen nesplňuje tak vysoký hygienický standard jako ostatní kuchyňské skříňky, jde dokonale využít a zároveň je nevzhledná a často nepříliš voňavá součást kuchyně efektně ukryta. 

Nad koše pak můžete umístit poličku pro odložení menších věcí, jako jsou například smetáček a lopatka, pytle a jiné drobnosti, které by jinak zapadávaly.

Organizéry na čisticí prostředky

Jestliže máte obavy, že ve skříňce pod dřezem bude zase chaos, porozhlédněte se po vhodných organizérech. A nezapomeňte na police. Ty mohou skříňku rozdělit horizontálně i vertikálně.

Ať už se rozhodnete pro jednu, či druhou možnost, nebo dokonce kombinaci obou řešení, vždy se najde nespočet možností využití. Organizérů či závěsných košů, které se umisťují na polici, existuje mnoho a díky nim budete moct své věci uskladnit přehledně.

Výsuvné šuplíky

Mnohem šikovnější než klasické otevírací skříňky jsou výsuvné šuplíky, které umožní lepší manipulaci jak s čistidly, tak s ukládáním odpadu. Pokud máte starší typ kuchyně, můžete si do skříňky nainstalovat výsuvné panely složené z boxů umístěných nad sebou. Určitě se do nich vleze i smetáček s lopatkou, které oceníte při menším úklidu. 

Pod rohový dřez lze umístit pánve

Důmyslnější řešení nabízejí rohové dřezy. Prostor pod nimi bývá tak hluboký, že bychom se do něj bez výsuvů ani nedostali. Jsou ideální pro hrnce i hůře skladné pánve. Potenciál rohového dřezu tak využijete do posledního místečka.

Vuyžijte i dvířka

Ani dvířka nemusí zahálet. Zavěste nebo na ně našroubujte organizér na houbičky, sáčky či kávové filtry. Někdo dvířka kuchyňských skříněk využívá i k uskladnění poklic na hrnce.

Zdroj: jakbydlet.cz, bydleni.instory.cz

Související články