Pračka v kuchyni je obvykle volbou pro ty, kteří nemají pro tento spotřebič v koupelně dost místa. Do kuchyně si jednoznačně vyberte pračku, která se plní zepředu. Je však třeba počítat při výběru místa s přívodem vody a s odtokem, proto je zpravidla nejvýhodnější pozice u dřezu nebo alespoň vedle dřezu, pokud máte pod dřezem myčku.

Pokud máte obavy, že pračka bude narušovat vzhled kuchyňské linky, můžete umístit pračku do vestavěné skříňky, stejně jako bývá lednice nebo myčka na nádobí. Záleží jen na vás, zda bude schovaná úplně, nebo bude do určité míry pro okolní svět viditelná.

Jak je to s hlukem?

Je důležité počítat s tím, že i pračka v kuchyni bude dělat nějaký hluk, i přesto, že jsou nové modely mnohem tišší než jejich hlučné předchůdkyně, a navíc je míra hlučnosti u vestavěných spotřebičů ještě o něco nižší. Řekněme, že taková pračka v kuchyni rozhodně vydá méně zvuku než například digestoř. Navíc dá se na to jít i tak, že můžete zapnout pračku společně s myčkou.

Zdroj: Youtube

Pračka se sušičkou

​​Pokud máte dostatečně prostornou kuchyň, ve které máte umístěnou pračku, pak je umístění sušičky do kuchyně praktickým řešením. Máte vše pohromadě a nemusíte prádlo složitě přenášet. Prostě jej jen přehodíte z bubnu do bubnu. Můžete ovšem zvolit pračku se sušičkou v jednom a problém minimalizujete na nulu.

Pračky a sušičky nad sebou

Toto vskutku šalamounské řešení zabije hned několik much jednou ranou. Ušetříte spoustu místa ve spodních skříňkách, máte vše pěkně pohromadě a plnění bubnu je velmi pohodlné. Dospodu se zpravidla umisťuje pračka, nahoru sušička. K instalaci budete potřebovat spojovací mezikus, který je výsuvný, takže si na něj po sušení můžete položit koš na prádlo a ze sušičky bez ohýbání prádlo snadno vyndat. 

Pokud vám záleží na estetické stránce, pořiďte si pračku, sušičku i mezikus od jednoho výrobce. Mezikus musí být kompatibilní s modelem dané sušičky. V opačném případě nebude správně sedět a sušička nebude dostatečně upevněná.

Zdroj: nasdum.eu, chytre-bydleni.cz