Jaro nás baví a nabíjí energií, která po zimě mnohdy chybí. Tak si ho ukradněte i k vám domů. Nejlepším místem, kde může jaro obrazně kvést celý rok, je právě koupelna. Nabízíme tipy na obklady a spoustu koupelnových doplňků, které jsou k dostání u nás. Všimněte si, jak je pro finální vyznění koupelny zásadní nejen velikost dekoru a plochy, na kterou ho využijete, ale i barevné provedení.

Další nápady na proměnu koupelny včetně stylu zen najdete ve videu. Navrhla je zkušená interiérová designérka Olga Gomes:

Zdroj: Youtube

Čím obložit koupelnu

Květinové a rostlinné dekory na keramických obkladech působí nejvíce efektně na větší ploše. Někdy se propojují s oblíbenými motivy džungle. Nádherně vypadají ve velkých a středních koupelnách použité i na části jedné stěny (můžou vymezovat například oblast vany).

Do menších koupelen se více hodí květinové dekory v reálné či mini velikosti, použité například od podlahy po hranu zrcadla. Nebo se jimi obkládá vana, ohraničuje sprchový kout či oblast umyvadla a podobně.

2 hlavní výhody květinových obkladů

  • Prodávají se v mnoha různých formátech. Češi a Moravané za velké považují už 60 x 120 cm, střední můžou být 20 x 60 cm, ale v koupelnových studiích a hobbymarketech najdete také menší rozměry. Téměř přesně takové, jaké používali naši rodiče.
  • Vybírejte z květinových a rostlinných dekorů reálných, volně se inspirujících (skutečné květiny připomínají vzdáleně) nebo fantazijních. Plus se nabízí geometrické květiny, vycházejí ze základních geometrických tvarů. Podívejte se, co dokáže výměna obkladů v koupelně právě s tímto dekorem a ve výrazné barvě.

Nejhezčí koupelnové doplňky

Na podlaze udělají větší parádu barevně neutrální dlaždice, pak představují vhodný základ pro koupelnové koberečky. Kromě tradičních tvarů se prodávají koupelnové předložky i v podobě květů a dokonce v letošních trendy barvách. Vybírejte si předložky s protiskluzovou rubovou stranou, zabraňuje nehodám na mokré dlažbě.

Do květin se můžete rovněž utřít nebo zabalit tělo po osvěžující sprše či koupeli, aniž byste začali kýchat. Kde je třeba ještě více dbát na správné sušení ručníků a osušek, tam se hodí směsové materiály využívající bambus (lépe schnou).

Květinové detaily

V koupelně nejčastěji používáme mýdlo, právě mýdlenky jsou k dostání v mnoha tvarech a barvách. Včetně designu květu, ten je pro mýdlo jako stvořený. Mýdlenka s odtokovými otvory zamezí hromadění vody v ní, tím pádem neznehodnocuje mýdlo. Kdo má rád vše sladěné, do posledního květinového lístku, ocení základní koupelnový set. Zpravidla jde o mýdlenku, nádobku na tekuté mýdlo, případně i šampon, a kelímek na zubní kartáčky.

A místo třešničky na dortu v koupelně zastoupí sprchový závěs s květinovým dekorem. Jde o větší plochu, zde se perfektně uplatní to, co jsme zmiňovali na začátku - květinové motivy z cizokrajných džunglí. V tomto případě nejsou na škodu ani obří velikosti v malé koupelně.

Zdroj: Pinterest, countryliving.com

Související články