Mezi letošní trendy v ložnicích, ale i mimo ně bude patřit návrat k přírodě, líbivým tvarům, ale i uklidňujícím zemitým tónům. Zapomínat byste neměli ani na ladění ložnice (a celého interiéru) tón v tónu, dále pak hru s různými texturami a pestrými barvami.

Zdroj: Youtube

Na jaké barvy se zaměřit v ložnici?

V ložnici se vyhýbejte křiklavým tónům, které by vám mohly narušovat pohodu před spaním. Barvy volte tak, aby jako celek působily příjemně a nenásilně.

V minulých letech byly oblíbené zejména neutrální barvy, prim hrála hnědá a její odstíny. Letos zkuste monochromatickou barevnost doplnit o svěží pastelové barvy, které do vaší ložnice vnesou pohodu a dobrou náladu.

Zapomínat byste neměli ani na barevný odstín s názvem Peach Fuzz, který byl vyhlášen barvou roku 2024. Vyzkoušet můžete i další barvy, jako jsou mentolová nebo zelená.

Chybu neuděláte ani s rostlinnými motivy

Zatímco v minulých letech byste nešlápli vedle s motivem větších listů, v současnosti dejte přednost drobnějšímu kvítí, případně abstraktním dekorům. Hezky mohou vypadat také motivy menších listů či kamenů.

Pokud chcete být odvážnější, můžete vyzkoušet zvířecí motivy. I ty mohou vypadat vkusně, pokud víte, kde hledat.

S textiliemi nešetřete

Zapomeňte na jeden polštář s jednou přikrývkou. Začněte s vrstvením. Kombinujte nejrůznější jednobarevné látky s těmi vzorovanými, přidejte hladkou tkaninu a doplňte ji o strukturovanou. Své lůžkoviny doplňte o další polštáře, přehozy, ale i deky.

Zdroj: moebelix.cz, homesandgardens.com

Související články