Jaro s sebou přináší chuť a touhu něco změnit. A to nejen v našich životech, ale i domovech. A právě ložnici můžete proměnit velmi jednoduše. Vneste do ložnice trochu jarního větru díky textilu, vhodným vzorům, ale i barvám.

Jaro v ložnici? Začněte úklidem

Nejprve ložnici důkladně ukliďte. Očistěte všechny povrchy od prachu, zbavte se všech nepotřebných věcí a protřiďte svůj šatník. Oblečení, kterého se budete chtít zbavit, můžete zkusit prodat nebo darovat. Možností je také použití k tomu určených kontejnerů. Nezapomeňte vyprat záclony a závěsy a vyvětrat lůžkoviny.

Zdroj: Youtube

Věnujte pozornost své posteli

Pozornost věnujte i péči o postel. Jde o místo plné roztočů, bakterií, ale i vlasů a dalších nečistot. I proto nezanedbávejte pravidelnou výměnu ložního prádla, ale i čištění matrací. Pokud používáte chránič matrace, pravidelně jej perte. To samé platí v případě, že máte matrace s potahy. Matrace vyvětrejte, vysajte. Nakonec peřiny oblečte do povlečení s jarními motivy a barvami.

Pracujte s vhodnými barvami

V ložnici neuděláte chybu s neutrálními skandinávskými barvami a stylem. Protože v jednoduchosti je krása. Využít můžete kombinaci bílé, šedé nebo bledě modré barvy. Ty se hodí i na větší plochy – třeba na stěny. Tyto neutrální tóny doplňte svěžími barvami, jako jsou žlutá nebo zelená v podobě květin, dekorativních polštářů nebo dekorací.

Nebojte se živých květin

Nic ve vás neprobudí jarní náladu tolik jako řezané květiny. Ať už se vám líbí tulipány, nebo jiné barevné kytky, rozhodně si jich domů pár pořiďte. Vhodné jsou i pokojové rostliny, které pročistí vzduch, ale také potěší vaše oko.

S jednoduchým nábytkem nešlápnete vedle

Pokud vás dekorování ložnice nechává chladnými, můžete si vybrat nábytek v podobě nábytkových sestav, kde k sobě vše ladí. A díky tomu neuděláte chybu, i když vás zařizování domova nebaví. Vybírat si můžete i z výraznějších kombinací. Pokud si ale rádi hrajete s dekoracemi napříč ročním obdobím nebo jinými událostmi, je pro vás vhodný jednodušší nábytek, který bude méně výrazný. A všechny dekorace v jeho blízkosti lépe vyniknou.

Zdroj: designloznice.cz, housebeautiful.com, stonegableblog.com

Související články