Při výběru vhodné šatní skříně do vaší ložnice se nenechte zlákat jen líbivým designem a zjistěte, na co všechno si musíte dát při výběru pozor. Rozměry, typ dveří, vnitřní uspořádání a design – všechny tyto faktory hrají velkou roli při výběru ideální šatní skříně.

Rozměry jako první krok k vaší vysněné šatní skříni

Zdroj: Youtube

Než začnete přemýšlet o designu a vnitřním uspořádání šatní skříně, zjistěte si, jaké rozměry můžete v ložnici využít. Úložného prostoru není nikdy dost, takže se zaměřte na co největší varianty šatních skříní, které dokážou využít celý prostor od podlahy až ke stropu. V případě atypických prostor (typicky podkrovní ložnice) je vhodné oslovit truhláře, aby vám vyrobil skříň na míru.

Posuvné vs. otočné dveře

Volba mezi posuvnými a otočnými dveřmi závisí na prostorových možnostech a vašem osobním vkusu. Posuvné dveře jsou ideální do menších prostor, zatímco otočné dveře nabízejí kompletní přehled o uložených věcech, které ve skříni máte. V tomto případě hrají velkou roli i vaše preference.

Vnitřní uspořádání: šatní tyče, police a zásuvky

Klíčovým aspektem při výběru skříně do ložnice je také její vnitřní uspořádání. Zvažte, jaké oblečení a doplňky do ní budete ukládat. Šatní tyče jsou ideální pro věšení sak, šatů a kabátů, zatímco police a zásuvky nabídnou prostor pro složené oblečení, spodní prádlo a další doplňky.

Design: od klasiky po moderní trendy

Kromě praktických aspektů je důležité zaměřit se i na design šatní skříně. Bílé skříně opticky zvětší prostor a působí čistě a minimalisticky. Pro pocit tepla v místnosti můžete zvolit dekor dřeva. Kombinace barev a dekorů nabízejí nekonečné možnosti pro přizpůsobení se vašemu osobnímu stylu.

Zdroj: Dům&Zahrada, Design Cafe, sconto.cz, kasvo.cz

Související články