Stručný souhrn z článku

  • Zvěrokruh a koupelna: Článek propojuje znamení zvěrokruhu s preferencemi v designu a zařízení koupelen, přičemž každé znamení má své specifické vlastnosti.
  • Beran až Ryby: Pro každé znamení jsou charakteristické různé designové prvky - Beran preferuje světlo a teplé barvy, Býk sází na kvalitu a klid, Blíženci jsou barevní a rozpustilí, Rak vyhledává stabilitu, Lev luxus, Panna funkčnost, Váhy originalitu, Štír vášeň a odolnost, Střelec cestovatelský styl, Kozoroh vintage prvky, Vodnář funkčnost a světlo a Ryby jemnou kreativitu.
  • Návrhy pro koupelny: Nabízejí se nápady pro malé i velké koupelny s ohledem na osobnostní rysy daného znamení, od barvy až po specifické doplňky a zařízení.

Tento souhrn byl vytvořen pomocí AI a je kontrolován redakcí.

Znamení zvěrokruhu je jedním, nikoliv jediným popisem naší osobnosti. Nicméně jde o nejznámější charakteristiky, které se propisují téměř všude. I do koupelny. Jaká bude, když jste Beran, Býk, Blíženci, Rak, Lev, Panna, Váhy, Štír, Střelec, Kozoroh, Vodnář nebo Ryby?

Vždy dá více práce zařídit malou koupelnu, ale jde to, podívejte se:

Zdroj: Youtube

Beran

Lidé narození v tomto znamení ocení hodně světla a teplé světlé barvy, což je dobrá volba i pro malé koupelny. Když v nich není okno, pomůžou zrcadla, například dvě umístěná proti sobě, což zvětšuje prostor. Ideálně s minimalistickými rámy či bez nich, se změnou intenzity světla a nastavením teploty chromatičnosti.

Býk

Sází na kvalitu, ale také na svoje zvyky, mají rádi klid a řád. Býci inklinují k přepychu, přesto nejsou rozmařilí. Z těchto důvodů v jejich koupelnách nechybí stylové keramické dlažby a obklady. Ale ani rostliny, třeba i za vanou (pěstování i náročnější zeleně pro ně není problém).

Blíženci

Nebojí se barev a umí je kombinovat. Jak by také ne, Blíženci jsou rozpustilí. V interiéru se zpravidla odráží otisk jejich zálib, ani koupelna není výjimkou. Pokud vás baví ruční tvorba, vyrobte si kobereček ze starých ručníků. Nebo alespoň mýdlo.

Rak

Lidé narození ve znamení Raka potřebují stabilitu, domov, zázemí. Rodina a blízcí jsou základ. Když potřebují dobít energii, pomůže jim koupel. Mnohým Rakům bude vyhovovat rustikální styl, klidně si užijte vanu na nožkách. Nebo zajděte do bazarů a antiků, určitě v nich objevíte stylový stojan na ručníky nebo mosaznou mýdlenku.

Lev

Zrozenci v tomto ohnivém znamení skutečně hodně inklinují k vodě. A k luxusu, což se dá „přeložit“ i jako cit pro kvalitní věci. Ocení vanu nebo sprchový kout s hydromasáží. Vodovodní baterie a jiné technické detaily nemusí mít v klasické zlaté, i v koupelnách je populární jemnější odstín růžového zlata.

Panna

Prakticky, účelně, funkčně, to je jejich krédo, které jde ruku v ruce s estetikou. V koupelnách lidí ve znamení Panny nechybí bidet nebo aspoň bidetová sprška. A pokud ano, už si bidet konečně pořiďte, jde o zdraví. Kontakt s přírodou zprostředkovává dřevo. Nechtějí se zatěžovat údržbou a současně jsou to detailisté, což se může propsat rovněž do koupelnového textilu.

Váhy

Váhy jsou průkopníci nových myšlenek, a když se je nedaří realizovat, stávají se idealisty a snílky. Často patří mezi opravdu velké estéty a sledují interiérové trendy. Kromě kvality sází i na originalitu, nebojí se ani betonového umyvadla nebo černé konstrukce sprchového koutu, hlavně když to bude koupelně slušet.

Štír

Když na to mají prostor a peníze, vanu si pořídí hned u ložnice. Štíři jsou často vášniví, ale také vytrvalí. Stejně jako odolný bambus, který by v jejich koupelnách neměl chybět. Můžou mít v oblibě i recyklovaný plast nebo sklo, takže opět více zrcadel a spousty svíček. A nebojí se tmavých barev.

Střelec

Pokud rádi cestují, pak to bude vidět i v koupelně, ale hlavně prakticky. Drobné kamínky z cest promění v reflexní masážní podložku. Z barev se můžou zhlédnout v základní trojici malíře Pieta Mondriana (žlutá, červená, modrá), od něhož se dá přebrat i záliba v geometrii. Komu to nestačí, najde si jinou veselou barvu.

Kozoroh

Přitahují je vintage prvky, mnohdy mají rádi anglický styl, mnozí Kozorozi také schraňují nábytek po předcích. Proto třeba právě vy máte doma kohoutkové baterie a nepřijde vám to divné. Věci mají své místo aneb kladou důraz na úložné prostory, což platí také pro koupelnu.

Vodnář

Svobodomyslní lidé narození ve znamení Vodnáře preferují funkci, pohodlí a prostor, ten musí být i v malé koupelně. Vítají změny, pokud je nestojí moc času a výsledek je slibný. Nechtějí se zdržovat úklidem, i v koupelně dávají přednost hladkým povrchům (co nejméně struktur). A potřebují hodně světla.

Ryby

Lidé narození ve znamení Ryb se často starají o druhé, ale v koupelně by měli myslet hlavně na sebe. Jsou kreativní podobně jako Vodnáři, jen jemněji. Část Ryb má ráda světlé odstíny (modrá, zelená, béžová...), k nimž přidává kontrastní barvu (červená, černá), další část Ryb je barevně hravější, hlavně musí jít o jasné barvy.

Zdroj: lepsiebyvanie.pluska.sk, countryliving.com

Související články