Růžová barva je veselá a hravá, zklidňuje emoce a přináší klid a harmonii. Říká se, že ten, kdo má růžovou barvu v oblibě, je velmi přátelský, něžný, laskavý, vřelý, ale také citlivý. Růžová je také symbolem nevinnosti a mladistvosti. Zkrátka je to barva velmi příjemná, která z interiéru dokáže vykouzlit útulné a klidné místo, kde se budete cítit velmi dobře.

V první řadě musíte rozlišovat odstíny mezi sytě růžovou, jakou vídáte na šatech princezen od Disneyho, lehce růžovou jako závoj české Popelky nebo třeba starorůžovou, která vám připomene babiččiny závěsy. 

Syté odstíny růžové využijte v interiéru jen po troškách, protože jsou výrazné a upoutají pozornost. Pokud máte obývací pokoj laděný do neutrálních barev typu bílá a šedá, sytě růžové doplňky v podobě polštářků nebo svícnu zde skvěle vyniknou. Krásnou dekorací jsou také růžově kvetoucí pokojové rostliny nebo růžové květy ve váze.

100+ tipů a inspirací na růžový interiér najdete níže ve videu:

Zdroj: Youtube

Lehoučké odstíny růžové mohou pokrývat větší plochy, klidně celou jednu stěnu nebo vybraný kout. Světle růžová dobře ladí s dekorem tmavého dřeva i se šedou barvou sytějšího odstínu. V kombinaci s bílou působí čistě a elegantně a může být doplněna naopak světlým dřevem.

Starorůžovou barvu můžete vídat hlavně na textilních doplňcích, poslední dobou se prosazuje i jako barva nábytku či kuchyňských linek. To se hned tak někomu do vkusu netrefí. Mnohem častěji sáhneme po klasice, jakou jsou vlněné plédy starorůžové barvy přehozené přes sedačku nebo postel.

S jakými barvami kombinovat růžovou?

Možná vás až překvapí, jak snadno se dá růžová barva kombinovat s ostatními odstíny. Rozhodně nic nezkazíte, když jemné odstíny růžové zakomponujete mezi ostatní pastelové barvy, kam se řadí světlé odstíny zelené, modré, fialové nebo třeba žluté. Lehkost a jemnost barev se bude skvěle doplňovat a vytvoří opravdu příjemné prostředí, které vás nebude zbytečně dráždit.

Jak v módě, tak v interiérovém designu vypadá růžová skvěle v kombinaci se sytými tóny šedé. Univerzální až někdy nudná šedá barva dostane úplně nový náboj díky energii růžové a celá místnost se díky tomu rozjasní.

Mezi tmavé barvy, které vypadají úžasně ve dvojici s růžovou, patří především mátově zelená a černá barva. Tmavé barvy navíc neutralizují jemnost a ženskost růžové a vy vytvoříte zajímavější interiér v genderově neutrálním stylu. 

A co nikdy neomrzí je béžová. Řadí se mezi takzvané zemité barvy, které snadno rozjasníte využitím některého z odstínů růžové. 

Zdroj: westwing.cz, olzatex.cz, lanatura.cz

Související články